bazarnews

کد خبر: ۹۱۹۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۲
در حالی اخیرا معاون بنیاد مسکن از افزایش ۷۹ درصدی قیمت طرح ملی مسکن خبر داده که معاون وزیر راه این موضوع را تکذیب کرد.
 

 ۲۲ آذرماه سال گذشته مدیرکل دفتر اقتصاد و برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی درباره قیمت ساخت واحدهای طرح ملی مسکن گفته بود: قیمت ساخت واحدهای طرح ملی مسکن بر اساس فهرست بهای سازمان بودجه است.

پروانه اصلانی افزود: بر این اساس برای هرمترمربع  ۲میلیون و ۷۷۰ هزار تومان است، ولی تعدیل‌هایی هم مطابق اعلام سازمان برنامه و بودجه در جهت افزایش قیمت به آنها اصابت می‌کند.

در ادامه اواسط بهمن سال گذشته مقام مافوق مدیرکل دفتر اقتصاد یعنی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی نیز گفت:  از ابتدای شروع طرح ملی مسکن تمام تلاش این بوده که این طرح با بهای‌تمام شده پایین و کیفیت مناسب تکمیل شود لذا پس از بررسی های بعمل آمده و تجربیاتی که از طرح‌های پیشین وجود داشت اقدام یکپارچه‌ای انجام شد و برای قیمت مسکن ملی به یک نظم خاص در کل استان‌ها رسیده‌ایم.   

محمود محمودزاده تاکید کرد: تاکنون در هیچ مصوبه‌ای در خصوص قیمت نهایی این طرح صحبت نشده لذا این پروژه از قیمت ثابتی برخوردار نیست و براساس فهرست‌بها تعیین می‌شود.

به گزارش تسنیم، طی روزهای اخیر اخباری در خصوص افزایش ۷۹ درصدی قیمت پروژه‌های طرح ملی مسکن از زبان معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با استناد به نرخ تعدیل سه ماهه چهارم سال ۹۹ سازمان برنامه و بودجه منتشر شده است. بر این اساس قیمت هر مترمربع واحد مسکونی این طرح از ۲ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان به ۴ میلیون و ۹۵۸ هزار تومان افزایش یافته است.

به عبارت دیگر اگر تا قبل از سال ۱۴۰۰ ساخت یک واحد مسکونی ۷۵ متری طرح ملی مسکن ۲۰۷ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان بود، در سال جدید این رقم به ۳۷۱ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان افزایش یافته است. در واقع اظهارات آذرماه سال ۹۹ مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن مبنی بر اصابت افزایش قیمت به پروژه‌های طرح ملی مسکن به حقیقت پیوسته است.

در تماس خبرنگار  با محمودزاده معاون وزیر رده و شهرسازی وی هرگونه افزایش قیمت مسکن ملی را تکذیب کرد. جواد حق‌شناس معاون بنیاد مسکن در واکنش به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که آیا قیمت مسکن ملی افزایش یافته، هرگونه پاسخی را به صورت حضوری اعلام می‌کنم.

 

تسنیم/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: