bazarnews

کد خبر: ۹۱۹۵۰
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۹
تفاهم نامه همکاری سه جانبه بانک توسعه تعاون، شرکت کارگزاری بیمه پوشش و شرکت خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون برای استفاده بهینه از ظرفیت این شرکتها به امضاء رسید.

بنابراعلام بانک توسعه تعاون، طی نشستی به میزبانی شرکت خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون، تفاهم نامه€ی همکاری سه جانبه€ای میان این شرکت، بانک توسعه تعاون و شرکت کارگزاری بیمه پوشش (نهاد تخصصی بیمه گزاری بانک توسعه تعاون) در جهت ایجاد هم افزایی هر چه بیشتر میان ارکان این بانک در موضوع ارزیابی اموال منقول و غیر منقول و بیمه ی مرهونات امضاء شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون، در این جلسه که با حضور مدیر امور استان ها و شعب بانک توسعه تعاون و مدیران شرکت کارگزاری بیمه پوشش و شرکت خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون، برگزار شد، ضمن طرح و بررسی فرآیندها و مسائل ارزیابی اموال منقول و غیر منقول و امور بیمه ای مربوط به مرهونات بانک، تفاهمنامه ای در این راستا به امضاء طرفین رسید.
احمد محمدی مدیر امور استانها و شعب بانک توسعه تعاون گفت: شرکت های تابعه بانک با هدف تسهیل فرآیندهای متنوع بانکداری مشغول به فعالیت هستند و با هماهنگی و انسجام شبکه شعب، بر آن هستیم از ظرفیت شرکتها به نحو مناسبی بهره برداری گردد. همچنین مکانیزمی تعریف گردیده تا جبران خدمات همکاران شعب در فرآیندها مورد ملاحظه قرار گیرد و از این رو ۱۰ درصد از درآمد ارزیابی اموال منقول و غیر منقول و ۱۰ درصد نیز از درآمد بیمه اموال ترهینی به صورت درآمد غیر مشاع به شعب مربوطه اختصاص یابد.
محمدی تصریح نمود: درآمد غیرمشاعی که برای شعب بانک در نظر گرفته شده، شاخصه مهم و حائز اهمیت این تفاهم نامه می باشد که در اجرای مصوبات هیأت مدیره بانک متبوع اجرایی گردیده است.
شایان ذکر است در این جلسه بر اهمیت موضوع ارزیابی اموال منقول و غیر منقول و امور بیمه ای مربوط به آن تأکید شد و امضاء این تفاهم نامه گامی مهم در جهت تکامل زنجیره ارزش میان ارکان بانک توسعه تعاون و شرکت€های تابعه و بهبود شاخص های کیفی خدمات و سودآوری هر چه بیشتر ارکان این بانک قلمداد گردید.
براساس این تفاهم شرکت های خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون و کارگزاری بیمه پوشش، با درخواست ارزیابی و بیمه اموال معرفی شده از سوی مشتریان بانک؛ بصورت متمرکز اقدام به ارزیابی اموال از طریق کارشناسان رسمی دادگستری و ارزیابان خبره و نهایتاً بیمه اموال ترهینی خواهند نمود. این اقدام باعث استفاده حداکثری از ظرفیت های شرکت های تابعه بانک شده و با هدف کاهش ریسک های مترتب بر فرآیند ارزیابی به لحاظ صحت و دقت ارزش گذاری و فرآیند بیمه مرهونات با بهترین نرخ و پوشش (متناسب با وثایق و تسهیلات پرداختی بانک) و به منظور تسهیل در فرآیند های مذکور طراحی شده است.
گفتنی است این جلسه با حضور احمد محمدی مدیر امور استان ها و شعب بانک توسعه تعاون، ناصر شاهسونی رئیس هیأت مدیره ی شرکت کارگزاری بیمه پوشش و اکبر نجفی مدیرعامل این شرکت ، سعید تاجداری رئیس هیأت مدیره و احمد مرآتی عضو هیأت مدیره ی شرکت خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون و سید اکبر فتاحی معاون مدیرعامل در ارزیابی اموال این شرکت؛ تشکیل گردید.

برچسب ها: بیمه ، تعاون ، تفاهم نامه
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: