bazarnews

کد خبر: ۹۲۰۹۵
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
رئیس اداره سالمندان وزارت بهداشت گفت: در دوران شیوع کرونا و قرنطینه خانگی سالمندان باید از تغذیه سالم و مناسب برخوردار باشند.

محسن شتی رئیس اداره سالمندان وزارت بهداشت، اظهار کرد: در شرایط اپیدمی کرونا سالمندان اغلب کم تر از سایر افراد از خانه خارج می شوند، به همین دلیل در تماس زیاد با افراد مختلف نخواهند بود و باید به طور مرتب جهت کنترل بیماری هایشان به صورت تلفنی با پزشک معالج خود در ارتباط باشند.

او ادامه داد: سالمندانی که دارای بیماری های زمینه ای هستند در صورتیکه بطور مرتب معاینه نشوند بیماریشان پیشرفت خواهد کرد و در شرایط کنونی باید به سالمندان راه های خود مراقبتی و انجام رفتارهای سالم را آموزش دهیم. وزارت بهداشت آموزش های ویژه سالمندان در زمینه خود مراقبتی را تهیه و تدوین کرده است.

رئیس اداره سالمندان وزارت بهداشت گفت: محتوای کتاب آموزشی سالمندان هر سال مورد بازنگری قرار می گیرد تا مطالب آن به روز رسانی شده و مطابق استاندارد های بین المللی باشد.

او افزود: یکی از نکات مهم در دوران شیوع بیماری کرونا و قرنطینه خانگی این است که سالمندان باید در منزل برای پیشگیری از اضافه وزن و‌ چاقی فعالیت بدنی مناسب سن‌شان داشته باشند و از تغذیه سالم و مناسب برخوردار باشند.

باشگاه خبرنگاران

برچسب ها: سالمندان ، قرنطینه ، تغذیه
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: