bazarnews

کد خبر: ۹۲۱۶۰
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۷
مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: پارسال ۱۳۰ هزار و ۹۱ تن انواع کود شیمیایی یارانه‌دار بین کشاورزان این استان توزیع شد.

ایرج ناصری‌مقدم روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: به این ترتیب ۱۰۰ درصد سهمیه کود یارانه‌ای استان توزیع شده است.

وی ادامه داد: تامین و توزیع کود شیمیایی در قالب شبکه تعاون روستایی خراسان رضوی بر عهده ۶۵ کارگزاری کود در این استان است که با کمک اتحادیه‌های تعاون روستایی و شرکت خدمات حمایتی بین کشاورزان توزیع می‌شود.

مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: بر این اساس تمامی کارگزاریها و تشکلهای مرتبط در خراسان رضوی موظف هستند کود مورد نیاز بخش زراعت را به موقع در اختیار کشاورزان استان قرار دهند.

وی افزود: علاوه بر آن ۲۲۱ تن کود ریزمغذی و هشت هزار و ۳۳۹ تن کود عالی و زیستی بین روستائیان استان توزیع شده است.

ناصری مقدم ادامه داد: توزیع کودشیمیایی به عنوان یکی از مهمترین عوامل در تولید محصول با حساسیت خاص و در زمان مقرر انجام می‌شود.

خراسان رضوی ۶۹۲ شرکت تعاونی روستایی با افزون بر ۱۲۸ هزار نفر عضو دارد که رتبه نخست این حوزه در بین استانهای کشور محسوب می‌شود.

همچنین افزون بر ۵۵۰ هزار نفر در روستاهای خراسان رضوی زیرپوشش خدمات شبکه تعاون روستایی هستند که رتبه نخست کشوری این حوزه نیز متعلق به این استان است.

سالانه پنج میلیون و ۹۰۲ هزار تن انواع محصولات شامل چهار میلیون و ۸۲۸ هزار تن محصول زراعی و یک میلیون و ۷۳ هزار تن محصول باغی توسط  ۳۰۰ هزار بهره‌بردار در خراسان رضوی تولید می‌شود. 

افزون بر یک میلیون و ۷۱۴ هزار نفر از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی در ۲ هزار و ۵۴۰ روستای این استان سکونت دارند و روستاییان خراسان رضوی ۸.۴ درصد از کل جمعیت روستایی ایران را تشکیل می‌دهند. 

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: