bazarnews

کد خبر: ۹۲۲۱۷
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴
با انعقاد دو تفاهم‌نامه، تعداد مشاغل جدید بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان کرمان به بیش از ۲۶ هزار شغل در سال ۱۴۰۰ می‌رسد.

مرتضی نیازی اظهار کرد: با انعقاد دو تفاهم‌نامه جدید در استان کرمان، امسال ۸ هزار و ۷۵۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در این استان راه‌اندازی‌ می‌شود که ایجاد ۲۶ هزار و ۲۵۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را برای متقاضیان به دنبال خواهد داشت.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت با اشاره به حضور و فعالیت بنیاد برکت در سراسر استان کرمان اظهار داشت: برای سال ۱۴۰۰ ایجاد ۵ هزار طرح اشتغال‌زایی را پیش‌بینی کرده بودیم که با انعقاد دو تفاهم‌نامه جدید، تعداد طرح‌ها افزایش یافته و به ۸ هزار و ۷۵۰ طرح رسیده است.

 

وی درباره مفاد این دو تفاهم‌نامه نیز توضیح داد: تفاهم‌نامه اول به ارزش ۵۰۰ میلیارد ریال میان بنیاد برکت، استانداری کرمان و مس سرچشمه و با هدف ایجاد یک‌هزار و ۲۵۰ طرح اشتغال‌زایی منعقد شده است. قرارداد دوم هم برای راه‌اندازی ۲ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی جدید میان بنیاد برکت، استانداری، سازمان‌های جهاد کشاورزی و مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان و بانک قرض‌الحسنه مهر به ارزش یک‌هزار میلیارد ریال به امضا رسیده است. 

به گفته معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، ۵۰ مجری و تسهیل‌گر این بنیاد فرآیند اشتغال‌زایی در مناطق محروم و روستایی استان کرمان را پیگیری می‌کنند.

نیازی تصریح کرد: تا پایان سال گذشته ۶ شهرستان راور، نرماشیر، ریگان، عنبرآباد، فهرج و کوهبنان زیر پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت قرار داشتند که امسال به تمامی شهرستان‌های استان افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: تا به امروز راه‌اندازی ۲ هزار و ۶۱۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان کرمان محقق شده که فراهم آمدن فرصت‌های کسب و کار برای نزدیک به 8 هزار نفر را به دنبال داشته است.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت در تشریح رسته‌های شغلی اولویت‌دار در استان کرمان نیز گفت: با توجه به مزیت‌ها و پتانسیل‌های هر منطقه، پرورش دام سبک، فرش دستبافت، مشاغل فنی و خدماتی، پرورش شتر، صنایع دستی و دام سنگین از جمله رسته‌های در اولویت برای مشاغل جدید در سال ۱۴۰۰ هستند.

نیازی با اشاره به اشتغال‌زایی بنیاد برکت در مناطق محروم و روستایی کشور خاطرنشان کرد: تا پایان سال گذشته، ۱۰۰ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در ۷ هزار و ۵۷۵ روستا و ۲۷۶ شهرستان در سراسر کشور راه‌اندازی شده که با ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم همراه بوده است.

گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز 3 هزار و 603 طرح در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری 5 هزار و 164 میلیارد ریال در مناطق محروم استان کرمان به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد. 

برچسب ها: مرتضی نیازی ، برکت ، کرمان
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: