bazarnews

کد خبر: ۹۲۲۳۶
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳
مدیرعامل شرکت توانیر، دستورالعمل صیانت و حمایت از گزارشگران تخلف و فساد در صنعت برق را ابلاغ کرد.

دستورالعمل صیانت و حمایت از گزارشگران تخلف و فساد در صنعت برق که در راستای اجرای آئین‌نامه پیشگیری و مبارزه با رشوه در دستگاه‌های اجرایی و با توجه به مصوبه هیئت وزیران و قانون ارتقای سلامت اداری تدوین شده است، توسط محمدحسن متولی‌زاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توانیر، امضا و به شرکت‌های زیرمجموعه ابلاغ شد.

بنا بر این گزارش، هموطنان می‌توانند تخلفات مشاهده شده را در سامانه سمات به آدرس https://www.tavanir.org.ir/samaat ثبت نمایند.

این گزارش حاکی است، سامانه مدیریت و ارزیابی خدمات برق توانیر (سمات) در راستای اجرای ماده (25) قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، افزایش رضایت ذینفعان و رعایت حقوق شهروندان در نظام اداری راه‌اندازی شده است و مطابق قوانین، مقررات و ضوابط به شکایات و درخواست‌های مردم در حوزه خدمات برق رسیدگی می‌کند.

در معرفی این سامانه آمده است: چنانچه از نحوه ارایه خدمات، نقض قوانین و مقررات و عدم انجام وظیفه از سوی مسئولان شرکت‌های توزیع نیروی برق یا شرکت‌های برق منطقه‌ای شکایتی داشته و خواهان رسیدگی و احقاق حق در زمینه‌های مربوطه می‌باشید و یا از سوء جریانات اداری نظیر اخذ رشوه، سوء استفاده از مقام و یا موقعیت اداری، تضییع اموال عمومی و دولتی، وجود فساد و جرم و یا دیگر تخلفات اداری اطلاعاتی دارید، می‌توانید موضوع را از طریق "سمات" اعلام نمایید تا وفق ضوابط و مقررات به آن رسیدگی شود.

بر پایه این گزارش، در این سامانه امکان ثبت تخلف و استفاده غیرقانونی از برق برای استخراج رمز ارز نیز وجود دارد.

شایان ذکر است، شکایات و درخواست‌های ثبت شده جهت رسیدگی به شرکت‌های مرتبط ارسال و پاسخ لازم پس از بررسی از طریق همین سامانه اعلام خواهد شد.

همچنین تمام اطلاعات هویتی اعلام کنندگان فساد و تخلف، در شرکت توانیر محفوظ خواهد ماند.

 

تسنیم/

برچسب ها: برق ، صنعت برق ، بازارنیوز
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: