bazarnews

کد خبر: ۹۲۳۸۰
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در سال گذشته ۱۹۳ میلیارد و ۸۱۹ میلیون تومان تسهیلات بانکی برای جبران خسارت کرونا به کسب و کارهای مختلف در این استان پرداخت شد.

علی آشتاب ۲۸ فروردین در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حمایت و پشتیبانی از واحدهای آسیب‌دیده از کرونا جهت حفظ اشتغال و تولید یکی از برنامه‌های دولت است، اظهار کرد: بر اساس مصوبه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، اعطای تسهیلات به این کسب کارها یکی از برنامه‌هایی بود که دولت در راستای حمایت و جبران بخشی از خسارت‌های ناشی از کرونا اقدام کرد.

وی ادامه داد: در این استان با همت و تلاش همه دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در سال گذشته ۲۸ هزار و ۹۰۳ پرونده با مبلغ ۳۰۴ میلیارد و ۱۰۸ میلیون تومان به بانک‌های عامل استان  ارسال شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان به پرداخت تسهیلات به واحدهای متضرر از کرونا در استان اشاره کرد و افزود: از این تعداد پرونده ارسال شده به بانک‌های استان در سال ۹۹، تاکنون ۱۹۳ میلیارد و ۸۱۹ میلیون تومان به ۲۰ هزار و ۹۲۷ پرونده پرداخت شده که زمینه تثبیت اشتغال ۲۴ هزار و ۵۴۶ نفر را فراهم کرده است.

آشتاب به اقدامات و تمهیدات انجام شده با آثار ناشی از کرونا در اشتغال، تولید و کسب‌وکارها اشاره و تصریح کرد: افزایش مهلت در فرآیند انعقاد قرارداد، پرداخت حق بیمه صاحبان حرفه‌ها و مشاغل آزاد، امهال سهم کارفرما برای کارگاه‌های مشمول بیمه تأمین اجتماعی و در نظر گرفتن غرامت دستمزد ایام بیماری برای مبتلایان به کرونا ازجمله این تمهیدات است.

برچسب ها: علی اشتاب ، لرستان ، کرونا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: