bazarnews

کد خبر: ۹۲۴۵۰
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در آمریکا اعلام کرد: در بیشتر محیط ها و شرایطی که احتمال آلوده شدن به کروناویروس وجود ندارد، تمیز کردن سطوح تنها با آب و صابون کافیست.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در آمریکا با اشاره به دستورالعمل پاکسازی و ضد عفونی کردن هر روزه وسایل و سطوح در مطلبی تازه منتشر کرد: در بیشتر محیط ها و شرایطی که قرار گرفتن در معرض کروناویروس قطعی نیست، تمیز کردن با آب و صابون به جای استفاده از اسپری های ضد عفونی کننده کافیست.

بنابر اعلام این مرکز، تمیز کردن معمول که حداقل یک بار در روز با صابون یا مواد شوینده انجام می شود، می تواند به طور قابل توجهی میزان ویروس را در سطوح کاهش دهد.

همچنین ضد عفونی کردن فقط در مدارس و منازلی که مورد مشکوک یا تایید شده ابتلا به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته وجود داشته است، توصیه می شود.

این دستورالعمل مکمل توصیه های اخیر کارشناسان بهداشت و متخصصان پزشکی است که توصیه کرده اند احتمال انتقال یا آلوده شدن با ویروس تنفسی از طریق سطوح در مقایسه با تماس مستقیم با فرد آلوده و ترشحات تنفسی یا انتقال از طریق هوا پایین است.

متخصصان در پی یافته های جدید تاکید دارند که بیشترین راه انتقال کروناویروس، انتقال تنفسی است و مهمترین راه های مهار آن استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی است.

به گزارش شبکه خبری ای بی سی نیوز، به گفته کارشناسان استفاده صحیح از ماسک، شستشوی دستها و رعایت دستورالعمل های متخصصان بهداشت می تواند به کاهش خطر انتقال از سطح کمک کند. عامل اصلی که افراد را به بیماری کووید-۱۹ مبتلا می کند تماس فردی و نزدیک با فرد مبتلاست.

پیش از این نیز کارشناسان این مرکز تایید کرده بودند که انتقال بیماری کووید-۱۹ از طریق سطوح بسیار کمتر از میزانی است که اوایل آغاز همه گیری تصور می شد.

به نقل از مدیکال اکونومیک، بنابر اعلام این مرکز، خطر انتقال بیماری از طریق سطوح در مقایسه با تماس مستقیم، ترشح فرد آلوده یا انتقال هوازی بسیار کم است. بررسی ها نشان می دهد که خطر انتقال بیماری از طریق سطوح آلوده کمتر از یک در ۱۰ هزار است.

 ایسنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: