bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۶۰۰
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۵
در گفتگو با بزارنیوز مطرح شد؛
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تهران ضمن مثبت خواندن وقایع چند روز اخیر فضای اقتصادی کشور، گفت: در حال حاضر متاثر از این اتفاقات، انتظارات تورمی در بازار ارز فروکش کرده و در نتیجه شاهد آهسته‌تر شدن روند صعودی قیمت دلار هستیم.

کاهش انتظارات تورمی در بازار ارز/ روند افزایش قیمت دلار کند شد

گروه بانک و بورس بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «عباس آرگون» عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با بازارنیوز پیرامون اخبار سیاسی و اقتصادی مثبت یک هفته اخیر و آغاز روند نزولی نرخ ارز ارز اظهار کرد: در مرحله نخست باید دید که اتفاقات این مدت، تا چه حد جدیست و تا چه میزان می‌تواند اثر گذار باشد. افزایش نرخ ارز در ایران متاثر از علل مختلفی بوده که بخش از آن مربوط به شرایط اقتصادی و عرضه و تقاضای ارز در ساختار اقتصادی کشور و بخش دیگر آن مربوط به انتظارات تورمی حاکم در جامعه می‌شود.


عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تهران خاطرنشان کرد: اگر چشم‌انداز خوبی از مذاکرات وجود داشته باشد، می‌توان این انتظار را داشت که روند صعود نرخ ارز به شکل قابل توجهی کند شود. تغییرات نرخ ارز صرفا از محل تحریم‌ها نیست، بلکه مولفه‌های دیگری همچون کسری بودجه دولت و رشد نقدینگی هم در این خصوص موثر است.


وی تصریح کرد: با توجه به روند مثبت پیش آمده در خصوص موارد مرتبط با مذاکرات هسته‌ای، احیای روابط ایران و عربستان و وقوع برخی دیگر از وقایع مهم سیاسی در طول چند هفته اخیر، انتظارات تورمی در سطح جامعه تا حد قابل ملاحظه‌ای فروکش کرده است؛ لذا، به واسطه این موضوع، شاهد آهسته‌تر شدن افزایش نرخ ارز هستیم.


آرگون تاکید کرد: آزاد سازی منابع ارزی ایران در سایر کشور‌ها، افزایش صادرات نفت و به دنبال آن تامین بخشی از کسری بودجه دولت همگی از جمله نشانه‌های مثبتی هستند که نشان از دورنمایی مطلوب از فضای اقتصادی کشور دارد.


عضو هیئت رئیسه اتاق تهران خاطرنشان کرد: به در نظر گرفتن چشم‌اندازی مثبت برای آینده کشور، انتظار می‌رود که به مانند سابق شاهد جهش یکباره نرخ ارز در فضای اقتصادی کشور نخواهیم بود.


پایان پیام//

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: