bazarnews

کد خبر: ۲۵۹۸۲
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱
سیف خبر داد:
بعد از چند هفته نگرانی سپرده گذاران موسسات ثامن و مهر اقتصاد سیف دیروز خبر خوشی را مبنی بر ادغام موسسه مجاز کوثر در این دو موسسه اعلام کرد.
بازار نیوز - چند هفته بعد از حواشی ایجاد شده برای موسسات اعتباری ثامن و مهر اقتصاد رئیس کل بانک مرکزی به مردم اطمینان داد که این موسسات هیچ مشکلی ندارند و بناست با موسسه کوثر تجمیع شوند.

روزهای پایانی خرداد ماه برای سپرده گذاران موسسات ثامن و مهر اقتصاد آغازگر نگرانی و دلواپسی بود چراکه در آن ایام بازار شایعه پراکنی داغ شده و زمزمه ورشکستی این موسسات دهان به دهان می چرخید.

آنچه بر نگرانی مردم دامن زد و تا امروز هم از آن نکاسته، اتفاقاتی بود که طی چند ماه اخیر برای موسسه اعتباری کاسپین رخ داد اما همان روزهای نخست که بازار شایعات داغ و به دنبال آن شعب موسسات نام برده پر شده بود از سپرده گذارانی که به قصد دریافت سپرده هایشان آمده بودند، هم مسئولان موسسات و هم مسئولان بانک مرکزی اعلام کردند که مردم نگران نباشند مشکلی در این موسسات وجود ندارد.

هرچند افزایش مراجعه سپرده گذاران به شعب برای دریافت سپرده کار را برای برخی موسسات سخت کرد ولی بانک مرکزی اطمینان داد که این موسسات وضعیتی خوبی دارند. همان زمان هم البته این گمانه زنی مطرح بود که احتمالاً موسسات ثامن و مهر اقتصاد در کوثر ادغام خواهند شد.

ولی در آن ایام بانک مرکزی اعلام کرد که هنوز برنامه ای برای ادغام ندارد و موسسات نیز به صورت جداگانه اخبار ادغام را رد کردند البته به جز موسسه کوثر که رسماً اعلام کرده بود طرح ادغام در بانک مرکزی درحال بررسی است.

چند هفته بعد از وقایع فوق و البته ادامه دار بودن مراجعه سپرده گذاران به شعب برای دریافت سپرده هایشان، ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی از دوربین سیما به مردم اطمینان داد که موسسه ثامن و مهر اقتصاد هیچ مشکلی ندارند و در وضعیت خوبی به سر می برند.

سیف به مردم گفت که بانک مرکزی بنا دارد موسسات ثامن و مهر اقتصاد را در کوثر تجمیع کند. وی با بیان اینکه گاهی برخی موسسه ثامن الحجج و ثامن را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند، افزود: موسسه ثامن در ابتدا با نام ثامن الائمه فعالیت می کرد که با تذکر بانک مرکزی نام خود را اصلاح کرد و اکنون مشکل خاصی ندارد.

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه موسسه ثامن از نظر تعادل دارایی و بدهی متعادل است، گفت: حتی بانکهایی که هیچگونه مشکلی ندارند نیز اگر در مقطعی برای خروج پول مراجعه زیادی به آنها شود ممکن است با کمبود نقدینگی مواجه شوند و این مسئله ای طبیعی است و مشکلی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه بانک مهر اقتصاد نیز مشکل خاصی ندارد و مدیریت این بانک به خوبی عمل کرده است، گفت: قرار است این بانک با موسسات ثامن و کوثر تجمیع شود.
تسنیم
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۵
0
1
لعنت خدا بر بانک مرکزی
سپرده گذار ثامن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۵
0
1
تکلیف ما رو روشن کن اقای سیف . فرمودین ادغام میشود البته با صیانت از سپرده های موسسه ثامن . مهم اینست کی؟ چند روز طول میکشد؟ اینها ادغام میشوند در گفته شما هیچ ابهامی نیست اما تسریح در این کار برای ما مهتر است و پرداخت سپرده های ما . خونه دارم میخرم به خدا لازم دارم.
سپرده گذار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۵
0
0
تاکی بایدبسوزیم تاکی بایدخودمان رولعنت کنیم.می فهمی ۱۱سال کارکردن برای من جوان ۲۹ساله یعنی چی دوتاانگشت موپای دستگاه گذاشتم تااین مبلغ روجورکردم تابتونم یک خانه ۵۰متری پاین شهربخرم.انشاعلاه که سرخانواده خودتان بیادکه انقدربه ماسخت نگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
0
0
آخه عزیزان من ! چه کسی را شما دیده بودید که برروی درختی بایستدوبااره شروع کندبه بریدن تنه آن درخت ما همگی قبول کرده ایم درغم وشادی شریک هم باشیم موسسه ثامن به حق هیچ مشکلی نداشت عواملی که باعث بروز چنین مشکلی برای ثامن ومهر شد.یکی خصومت دشمن خارجی با پخش فیلم درشبکه من وتووهمصدا شدن بانک مرکزی باآن شبکه که بعد بیست واندی سال یادش افتاده بود که اینها مجوز ازبانک مرکزی ندارند باعث بوجودآمدن چنین شرایطی برای ثامن شد...ودیگری دوست نادان داخلی یعنی{دولت وبانک مرکزی} وصدالبته ازهمه مهمتر ما خودسپرده گذاران باعث بوجود آمدن این اتفاق وهزارالبته ناگفته نماند که بعضی از مسولین موسسه درروزهای ابتدایی نتوانستن مانند مسولین مهراقتصاد عمل کنند ..که تقصر بسیارزیادی در بوجودآمدن این معضل برای ثامن شدن ..واقعا اگر کسی به پولش نیازمبرم ندارد مراجعه نکند چند مدتی نمیگذرد که با تجمیع این موسسات بهترین بانک کشور که هیچ وابستگی به دولت نداشته باشد تشکیل میشود وبا اطمینان می شود گفت که اگر دولت حسادت نکند رغبت تمامی مردم درآینده به سوی اینها باشد چون از بهتروپاکدست ترین وکم طمع ترین ها هستن امیدوارم هر چه زودتردولت دستش راازجیب اینها بیرون بیاوردواز سنگ اندازی برای اینهادست بردارد تامردم یک نفس راحتی بکشندایشااله
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: