bazarnews

کد خبر: ۲۶۴۸۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۰
تنها کسانی که ثبت نام سهام عدالت در سامانه سهام عدالت را انجام داده اند، به عنوان مشمولان نهایی این سهام محسوب می‌شوند و هرگونه جابجایی مالکیت، معامله سهام و یا خرید و فروش برگه‌ها غیرقانونی و بلااثر است.
بازار نیوز - توزیع سهام عدالت از سال 85 تاکنون در کشور در حال اجرا است و بر اساس قانون یک میلیون تومان از سهام مجموع سهام 60 شرکت‌ حاضر در پرتفوی سهام عدالت به این شرط به مشمولان داده شده تا در مدت 10 سال از محل سود سالیانه این سهام، اقساط آن تسویه شود.سود سهام عدالت به زودی واریز می شود.

از این رو در پایان مدت 10 ساله پرداخت و تسویه اقساط، از امسال سود عملکرد مالی شرکتهای سرمایه‌پذیر در سال 95 به صورت نقدی به مشمولان پرداخت خواهد شد.
این درحالی است که فعلا امکان خرید و فروش برگه‌های سهام عدالت وجود ندارد و هرگونه معامله برگه سهام عدالت ممنوع و فاقد اعتبار است، چراکه در بانک اطلاعاتی تنها کسانی که ثبت نام سهام عدالت در سامانه سهام عدالت را انجام داده اند، به عنوان مشمولان نهایی این سهام محسوب می‌شوند و هرگونه جابجایی مالکیت و هر نوع معامله سهام و یا خرید و فروش برگه‌های در دست مشمولان غیرقانونی و بلااثر است.

بر این اساس برگه‌های در اختیار مشمولان صرفاً به معنای تائیدیه ثبت‌نام  سهام عدالت و عضویت آنها در سامانه سهام عدالت است و ارزش معاملاتی ندارند و در زمان آزادسازی، معامله و خرید و فروش نیز نیازی به ارائه این برگ‌ها از سوی مشمولان نخواهد بود.

در خصوص زمان آزادسازی و معاملاتی شدن سهام عدالت هم باید گفت این اقدام نیاز به مجوز از مراجع ذی‌صلاح قانونی دارد و با ارسال لایحه سهام عدالت از سوی دولت به مجلس و پس از آن تصویب نمایندگان مجلس و ابلاغ به دولت قابل اجرا است.
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: