bazarnews

کد خبر: ۷۳۴۶۳
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱
گزارش آماری یک مرکز تحقیقاتی که در زمینه ماینینگ ارز دیجیتال و بیت کوین فعالیت می‌کند، نشان داد که ایران با سهم ۸ درصدی، سومین کشور جهان در استخراج بیت کوین است.

گروه بازار دیجیتال بازارنیوز: براساس گزارش پایگاه اطلاعاتی BitOoda پنجاه درصد ماینینگ ارزهای دیجیتال در جهان مربوط به چین است. علاوه بر این گفته شده که سهم ایالات متحده آمریکا به علت رشد مراکز استخراج بیت کوین به ۱۴ درصد رسیده است. در مقام‌های بعدی ایران، روسیه و قزاقستان با سهم ۸ درصد، قرار گرفته‌اند.

ایران رتبه سوم استخراج بیت‌کوین در‌جهان

براساس این گزارش، میانگین هزینه برق ماینرهای بیت کوین 3 صدم دلار به ازای هر کیلووات است و هزینه میانگین استخراج یک بیت کوین برای هر ماینر 5 هزار دلار است. هم اکنون قیمت روز هر بیت کوین 9128 دلار است. در همین حال افزایش مصرف برق و ثبت رکورد جدید مصرف در گرمای تابستان، بار دیگر موجب طرح هشدارهایی درباره استفاده ماینرها از برق ارزان کشاورزی و صنعت برای ماینینگ شده است.

اگرچه سال گذشته هجوم ماینرها برای استفاده از برق ارزان موجب تصویب مصوبه ای شد که تعرفه برق ماینرها را معادل نرخ برق صادراتی (3 برابر تعرفه برق خانگی) تعیین کرد اما گزارش ها حاکی است که همچنان در برخی مناطق ماینرها در حال استفاده از برق ارزان کشاورزی و صنعتی هستند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: