bazarnews

کد خبر: ۳۶۰۲۳
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
نماینده ادوار مجلس گفت: گشایش دفتر اتحادیه اروپا در ایران ضرورتی ندارد، اما برای تأسیس این دفتر باید همه تحریم‌ها برچیده شود.
بازار نیوز  -محمدحسن آصفری با اشاره به اصرار‌های فراوان اتحادیه اروپا مبنی بر ایجاد دفتر در تهران گفت: متأسفانه سطح روابط ما با اتحادیه اروپا با مسئله برجام گره خورده است و امروز شاهدیم که اتحادیه اروپا بدون اجازه آمریکایی‌ها ارتباطی با جمهوری اسلامی ندارد.

نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه اروپا در مبادلات اقتصادی تعهداتش را نسبت به برجام عملیاتی نکرده است و اجرای آن را به عملیاتی شدن تعهدات آمریکا موکول می‌کند، تأکید کرد: با این شرایطی که اروپا دارد اگر قرار است دفتری در تهران ایجاد شود باید به اجرایی شدن تعهدات اروپا نسبت به نشست ۱+۵ و برجام منوط شود و تا اروپا تحریم‌های خود را برنداشته نباید درباره تشکیل دفتر در تهران سخن به میان بیاورد.

وی با بیان اینکه ۴ تحریم بر علیه ایران وجود دارد، گفت: این تحریم‌ها شامل تحریم‌های اتحادیه اروپا، دولت و کنگره آمریکا و شورای امنیت است و برای ایجاد دفتر اتحادیه اروپا در تهران همه این‌ها باید برچیده شود.

آصفری با تأکید بر اینکه تا اتحادیه اروپا برادری خود را ثابت نکرده و تحریم‌های خودش را بر خلاف تعهداتی که در برجام داشته ادامه می‌دهد، گشایش دفتر، تحت عنوان دفتر اتحادیه اروپا در تهران مفهومی غیر از اقدامات جاسوسی به دنبال نخواهد داشت.

نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه شرط جمهوری اسلامی برای گشایش دفتر اتحادیه اروپا در تهران باید با برچیده شدن همه تحریم‌ها در ایران باشد، گفت: از آنجایی که همه کشور‌های اروپایی در تهران دفتر دارند گشایش دفتر اتحادیه اروپا ضرورتی ندارد، اما اگر اروپایی‌ها خیلی علاقمند به گشایش دفتر هستند اول برادری خود را ثابت کنند و حداقل تحریم‌های خود را بردارند و سپس در مورد گشایش دفتر صحبت کنند.
 باشگاه خبرنگاران جوان
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر