bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۸۹۹
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۰
بازارنیوز بررسی می‌کند؛
در پی انتشار پیام معنا دار وزیر اقتصاد پیرامون مصوبات اقتصادی دولت در شبکه اجتماعی توییتر، برخی از فعالان بازار سرمایه نسبت به اظهارات خاندوزی واکنش‌هایی متفاوتی را از خود نشان دادند.

واکنش توییتری فعالان بازار سرمایه نسبت به پیام معنادار خاندوزی

گروه بورس، بانک و بیمه بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان شامگاه دیروز سه‌شنبه پنجم بهمن در چهارمین گفتگوی زنده خود با مردم، به موضوعات متعدد سیاسی و اقتصادی روز کشور اشاره و به تشریح آن پرداخت.

شرایط کنونی بازار سرمایه یکی از اصلی‌ترین محور‌های رئیس جمهور در گفتگو با مردم بود؛ وی با اشاره به وضعیت بورس و ضرر هنگفت مردم در این بازار، تصریح کرد: ما میراث‌دار دولت قبلی در این زمینه شدیم. عده زیادی با تبلیغات وارد بورس شده بودند که سهامداران خرد بودند. من تاکید کردم بورس نباید قلک تامین نیاز دولت شود.


رییسی تاکید کرد: راهکار‌های برون رفت از وضعیت بورس مشخص شده است و مردم بدانند دغدغه آن‌ها دغدغه ما هم هست و تا وقتی مردم احساس آرامش کنند، برای حل مشکلات اقدام می‌کنیم. تیم اقتصادی دولت به نتایجی رسیده اند که فردا صبح وزیر اقتصاد راهکار‌های برون رفت از مشکلات بورس را به مردم اطلاع رسانی خواهد کرد.

 

واکنش توییتری فعالان بازار سرمایه نسبت به پیام معنادار خاندوزی


دقایقی پس از اعلام این خبر، «سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت به عنوان سخنگوی تیم اقتصادی در پیام توییتری معنادار، ضمن تایید تلویحی سخنان رئیس جمهور، وعده یک شروع تازه را پیرامون مصوبات اقتصادی دولت را به مردم داد. موضوعی که در نهایت با واکنش‌های متعددی از سوی برخی از کارشناسان اقتصادی مواجه شد.

 

واکنش توییتری فعالان بازار سرمایه نسبت به پیام معنادار خاندوزی


«بهنام صمدی» خبرنگار و تحلیلگر بازار بورس در واکنشی طنز آمیز نسبت به پیام خاندوزی اظهار کرد: حاجی از ورزی که شما شروع کردید، ۴۰۰ هزار واحد شاخص بورس سقوط کرد؛ قول بده با این شروع جدیدت نرسیم به ۹۰۰ هزار واحد!

 

واکنش توییتری فعالان بازار سرمایه نسبت به پیام معنادار خاندوزی

«مهدی ساسانی» از دیگر کارشناسان بازار سرمایه نیز نسبت به وعده‌ای وزیر اقتصاد واکنش نشان داده و پیرامون ضمن انتقاد از عدم تشکیل شورای عالی بورس طی ماه‌های وزارت خاندوزی، اظهار کرد: جناب خاندوزی، قبلا یک شورا عالی بورس بود، هفتگی جلسه برگزار می‌کرد.


خواستم یادآوری کنم شما وزیر اقتصاد این مملکت هستید، اما ۴ ماه است حتی یک جلسه شورای عالی بورس هم برگزار نکردید؛ قرار بود که بازار سرمایه در اولویت اول دولت باشد، اما گویا فقط شعار بود!

 

واکنش توییتری فعالان بازار سرمایه نسبت به پیام معنادار خاندوزی


«بهروز حق‌شناس» از دیگر کارشناسان بازار‌های مالی در انتقاد از اظهارات وزیر اقتصاد، عدم اجرای شدن مصوبه ۱۰ بندی تیم اقتصادی دولت در مورد بازار بورس را از نقاط ضعف عملکرد خاندوزی دانسته وپیرامون آن گفت: آقای وزیر یه مصوب ده بندی و هنوز به کمیسیون تلفیق نرسوندین برادر من، بعد مصوبه جدید تصویب می‌کنید؛ به لاک پست بسته بودیش الان باید می‌رسد.


اکنون و با وجود چنین انتقاداتی، باید دید که تیم اقتصادی دولت سیزدهم چه راهکار‌هایی را برای حل وضعیت فعلی بازار سرمایه در نظر گرفته است.

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: