bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۶۰۷
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۴
وزیر اقتصاد خبر داد:
وزیر امور اقتصادی و دارایی در ارتباط مجازی با هفتاد و چهارمین جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه از افزایش اختیارات بانک‌ها در استان‌ها خبر داد و گفت: این مسئله در جلسه اخیر ستاد اقتصادی دولت مطرح و در نهایت به تصویب نیز رسید.

تصویب افزایش اختیارات بانک‌ها در استان‌ها در ستاد اقتصادی دولت

گروه بانک وبیمه بازارنیوز به نقل از روابط عمومی وزارت اقتصادی و دارایی ایران، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در  در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به ارسال پرونده‌های فراوان بانکی به تهران برای تصمیم گیری، گفت: با افزایش اختیارات بانک‌ها که از سال آینده عملیاتی می‌شود از این کار و در نتیجه اتلاف زمان جلوگیری خواهد شد.


وی همچنین به موضوع پرداخت تسهیلات به کشاورزان و استمهال آن به خاطر خشکسالی‌های اخیر نیز اشاره کرد و گفت: مقرر شده است وزیر محترم جهاد کشاورزی اصلاحیه‌ای به طرح ارائه شده اضافه و آن را به بانک مرکزی تحویل دهد که امیدوارم در نهایت این کار تا پایان سال جاری انجام گیرد.


وی در ادامه بر نظارت بانک مرکزی در ارتباط با عملکرد بانک‌های خصوصی تأکید کرد و گفت تخصیص منابع بانک‌های خصوصی باید در استان صورت پذیرد.


خاندوزی با اشاره به اختصاص بودجه ۷۰ میلیارد ریالی برای هر کدام از هفت منطقه آزاد جدید کشور که قصرشیرین هم شامل آن‌ها می‌شود، افزود: تلاش می‌کنیم این رقم تا پایان سال جاری به این مناطق پرداخت شود.


وزیر اقتصاد ادامه داد: از دیگر اقدامات در دست اجرا می‌توان به تلاش برای کوتاه شدن مسیر صدور مجوز در راستای تسهیل کار سرمایه گذاران و حذف قوانین دست و پاگیر اشاره کرد که این کار در پنجره واحد معاونت سیاست گذاری اقتصادی وزارتخانه در حال انجام است.


وی در ادامه درخصوص نگرانی‌های مطرح شده مبنی بر افزایش مالیات‌ها برای سال آینده نیز گفت: راهبرد وزارت اقتصاد برای سال ۱۴۰۱ کاهش فرار‌های مالیاتی و شناسایی مؤدیانی است که تاکنون شناسایی نشده بودند و مالیات خود را نمی‌پرداختند.


وی سپس به موضوع راه اندازی فاز دوم کارخانه ایران خودرو شهرستان صحنه و پرداخت مبلغ مورد نیاز برای این کار نیز اشاره کرد و گفت: بانک صنعت و معدن متولی پرداخت بودجه این کار است که حتماً در این خصوص هم اقدامات لازم برای افزایش ظرفیت توان تولیدی کارخانه انجام خواهد شد.

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: