bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۷۵۰
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۰
در ۱۰ ماه سال ۱۴۰۰ انجام شد؛
طی ده ماهه سال جاری به ۱۱۷۶ شرکت دانش بنیان معادل ۵۰۹/۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد که نسبت به ده ماهه سال ۱۳۹۹، معادل ۱۲۶/۹ درصد افزایش داشته است.

پرداخت تسهیلات ۵۰۹ هزار میلیارد ریالی بانک‌ها به شرکت‌های دانش بنیان

به گزارش گروه بانک و بیمه بازارنیوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، بانک‌های کشور طی ده ماهه ۱۴۰۰ به ۱۱۷۶ شرکت دانش بنیان معادل ۵۰۹/۴ هزار میلیارد ریال پرداخت کرده‌اند که این رقم نسبت به ده ماهه ۱۳۹۹ معادل ۱۲۶/۹ درصد افزایش داشته است. لازم به توضیح است منظور از تعداد شرکت‌ها در گزارش‌های پیش از مقطع دی ماه ۱۳۹۷ تعداد تسهیلات اعطایی به شرکت‌های دانش بنیان بوده است و از مقطع دی ماه ۱۳۹۷ تعداد شرکت‌ها فارغ از تعداد تسهیلات پرداختی منظور نظر است.

پرداخت تسهیلات ۵۰۹ هزار میلیارد ریالی بانک‌ها به شرکت‌های دانش بنیان

میزان تسهیلات پرداختی در دی ماه ۱۴۰۰
همچنین در دی ماه ۱۴۰۰ به ۴۶۰ شرکت دانش بنیان معادل ۴۴/۱ هزار میلیارد ریال پرداخت شد که نسبت به دی ماه ۱۳۹۹ معادل ۳۱/۹ درصد افزایش داشته است. بیشترین تسهیلات طی دی ماه ۱۴۰۰ از سوی بانک‌های ملت به مبلغ ۷/۳ هزار میلیارد ریال، تجارت به مبلغ ۷/۲ هزار میلیارد ریال و صادرات به مبلغ ۵/۷ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است.

پرداخت تسهیلات ۵۰۹ هزار میلیارد ریالی بانک‌ها به شرکت‌های دانش بنیان

پرداخت تسهیلات ۵۰۹ هزار میلیارد ریالی بانک‌ها به شرکت‌های دانش بنیان
همچنین یادآور می‌شود، مانده کل تسهیلات اعطایی از طرف ۲۸ بانک به شرکت‌های دانش بنیان در پایان دی ۱۴۰۰ معادل ۵۹۰/۳ هزار میلیارد ریال است که نسبت به دی ۱۳۹۹ معادل ۱۰۳/۲ درصد افزایش داشته است. بیشترین مانده کل به بانک‌های اقتصاد نوین (۹۴/۳ هزار میلیارد ریال)، صنعت معدن (۷۴/۴ هزار میلیارد ریال) و تجارت (۷۰/۴ هزار میلیارد ریال) تعلق دارد.


لازم به توضیح است به دلیل ارزیابی ماهانه شرکت‌های دانش بنیان توسط کارگروه مربوطه در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعدادی از شرکت‌های جدید به فهرست شرکت‌های دانش بنیان افزوده شده و برخی نیز حذف می‌شوند لذا بخشی از تغییرات در مانده تسهیلات پرداختی به دلیل فوق است. همچنین با توجه به اینکه برخی از شرکت‌های عادی پس از اخذ شرایط لازم توسط کارگروه مربوطه در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان شرکت دانش بنیان پذیرفته می‌شوند ممکن است بخشی از مانده مطالبات شرکت‌های دانش بنیان فعلی مربوط به زمانی باشد که شرکت دانش بنیان نبوده است.

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: