bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۳۱۶
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۱
در گفتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
مدیر روابط عمومی شورای رقابت، زمان اعلام قیمت جدید خودرو‌های داخلی را نیمه دوم فروردین اعلام کرد.

گروه صنعت، معدن و تجارت، سعید ترکاشوند؛ «سپهر دادجو توکلی» مدیر روابط عمومی شورای رقابت در گفتگو با بازارنیوز پیرامون زمان اعلام قیمت جدید خودرو‌های داخلی اظهار کرد: در حال حاضر زمان دقیقی برای این مسئله تعیین نشده، اما قرار است اعضای شورا، در تاریخ ۱۵ فروردین جلسه‌ای را با همین موضوع برگزار کنند. پس از پایان این جلسه، قیمت‌های جدید به مراجع اصلی مجری این موضوع، اعلام خواهد شد.

نیمه دوم فرودین؛ زمان اعلام قیمت جدید خودرو‌های داخلی
مدیر روابط عمومی شورای رقابت خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود که قیمت خودرو‌های داخلی، در نیمه دوم فروردین ماه اعلام عمومی شود.


وی همچنین پیرامون ادعای «امید قالیباف» سخنگوی وزارت صمت که چندی قبل در نشست با خبرنگاران بیان کرده بود که شورای رقابت قیمت جدید خودرو را اعلام می‌کند، گفت: این شورا مرجع اعلام قیمت نیست، بلکه وظیفه آن تعیین دستور العمل قیمت‌ها است؛ لذا، پس از طی شدن این مراحل، قیمت نهایی خودرو‌ به دستگاه‌ذی‌ربط، اعلام  خواهد شد.


دادجوی توکلی همچنین درباره قیمت‌های جدید خودرو‌ها برای خروج خودروسازان از زیان‌دهی و توقف عرضه خودرو در بورس کالا، اظهار کرد: شورای رقابت از همان ابتدای امر عرضه خودرو در بورس کالا را امری غیر منطقی دانست؛ لذا، پیش‌بینی می‌شود که قیمت‌های جدید، زیان‌دهی خودروسازان را متوقف کرده و در نتیجه تولید و عرضه خودرو در سطح بازار افزایش خواهد یافت.


پایان پیام//

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین