bazarnews

کد خبر: ۴۱۴۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
چین در نمایشگاه هوایی در جنوب چین از یک مدل موشک جدید «مافوق صوت» رونمایی کرد.

روزنامه گلوبال تایمز روز یکشنبه گزارش کرد این نمایشگاه روزهای ششم تا یازدهم نوامبر در شهر جوهای در استان گوانگ دونگ واقع در جنوب چین برگزار شد.

این موشک بنا به اعلام شرکت 'هونگدا بلاستینگ' چین از موشک های مدل کروز مافوق صوت 'اچ دی - 1 ' است که می تواند برای هدف قرار دادن ناوهای هواپیمابر مورد استفاده قرار گیرد و قدرت تخریبی بسیار بالایی دارد.

موشک سرعتی بین 2.2 تا 3.5 ماک دارد و می تواند اهدافش را در فاصله 290 کیلومتری هدف قرار دهد.

موشک جدید مافوق صوت چین دو هزار و 200 کیلوگرم وزن دارد و تا 15 کیلومتر توان ارتفاع گرفتن دارد و در روی دریا نیز تا 6 متر زیرسطحی حرکت می کند و در خلال 5 دقیقه قابلیت پرواز پیدا می کند و 10 ثانیه بعد از آن دومین فروند آماده پرتاب می شود.

گزارش حاکی است این موشک که به «قاتل ناوهای هواپیمابر» شهرت دارد برای صادرات ساخته شده است.

این موشک که در ماه اکتبر با موفقیت آزمایش شده است با موشک های 'براهموس' ساخت مشترک هند و روسیه برابری می کند و می تواند از روی کشتی پرتاب شود.

در همین حال جت های جنگنده جدید، انواع تجهیزات و تسلیحات پیشرفته هوایی، سامانه های پهپادی نوین، سامانه های راداری و دیگر تجهیزات و مدلی از ایستگاه فضایی از جمله تجهیزاتی است که در این نمایشگاه هوایی نمایش داده شده است.

در این نمایشگاه جت جنگنده جی 20 رادارگریز چین از نسل هواپیماهای رزمی جدید و مدلی از هواپیمای ترابری وای 20 به نمایش گذاشته شده است.

تیم آکروباتیک اول اوت نیروی هوایی و تیم آکروبات عقاب سرخ متعلق به دانشگاه علوم هوایی به همراه جت های جی 10 از نسل سوم هواپیماهای نظامی چین در این نمایشگاه برنامه های نمایشی اجرا کردند.

بمب افکن های راهبردی اچ 6 کی که به طور متناوب بر فراز دریای شرقی پرواز می کنند و تسلیحات ویژه رزم متعلق به ارتش چین، هواپیماهای مجهز به رادارهای هشدار دهنده 'کی جی ـ 500 ' و پیشرفته ترین پهپاد چین به نام 'سی اچ 7 ' و سامانه های ضد موشکی 'اچ کیو 9 بی' و 'اچ کیو 22 ' از دیگر تجهیزاتی است که در نمایشگاه در معرض دید همگان قرار داده شده است.

شرکت صنعتی شمالی چین موسوم به 'نورینکو' نیز از 160 مورد از تسلیحات و تجهیزات پیشرفته از جمله شماری از تانک های ارتش از مدل های وی تی 4 و 5 به همراه موشک های تیان لونگ ـ 50 در نمایشگاه رونمایی کرده است.

 

ایرنا

برچسب ها: چین ، موشک ، مافوق صوت
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: