bazarnews

کد خبر: ۶۳۶۸۸
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بارش‌های پنج شنبه و جمعه کیفیت هوای تهران را مطلوب نمی‌کند و کیفیت هوای تهران شنبه کمی بهتر می‌شود.
امین حسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی، درباره وضعیت آب و هوای شهر‌های مختلف کشور طی ۳ روز آینده گفت: امروز چهارشنبه ۴ دی ماه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش بینی می‌شود و در شهر‌های صنعتی و پر جمعیت نیز امروز تشدید آلودگی و بالا رفتن آلاینده‌های جوی را خواهیم داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه با بیان اینکه طی امروز چهارشنبه به سبب وزش باد جنوبی و گرم روی سواحل دریای خزر استان اردبیل و سواحل شمال افزایش دما را خواهند داشت افزود: امروز صبح افزایش دمای ۱۵ درجه‌ای از رشت گزارش شد و بیشینه دمای امروز صبح در رشت ۱۸ درجه گزارش شده است.

نقشینه گفت: از بعد از ظهر امروز سامانه بارشی از غرب وارد کشور می‌شود و سبب بارش باران برای استان‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و برخی مناطق آذربایجان شرقی خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه اظهار داشت: فردا پنج شنبه ۵ دی ماه فعالیت سامانه بارشی گسترده‌تر می‌شود و استان‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و برخی مناطق آذربایجان شرقی شمال خوزستان، شمال چهارمحال و بختیاری، همدان، لرستان، زنجان، دامنه‌های جنوبی البرز، تهران، البرز و قزوین به ویژه در ساعات بعد از را در بر خواهد گرفت و در مناطق سردسیر و مرتفع این مناطق بارش‌ها به صورت برف خواهد بود. فعالیت این سامانه بارشی طی فردا در مناطق جنوبی همراه با رعد و برق و وزش باد خواهد بود.

این کارشناسی سازمان هواشناسی درباره شدت بارش‌های طی پنج شنبه و جمعه گفت: شدت بارش‌ها برای فردا پنج شنبه در غرب آذربایجان غربی، غرب لرستان، کرمانشاه و جنوب کردستان است. جمعه تداوم فعالیت سامانه بارشی در مناطق یاد شده به صورت برف و باران را داریم و برای استان‌های قم، مرکزی و غرب اصفهان و مناطقی از جنوب غرب بارش پراکنده گاهی وزش باد رخ خواهد داد. شدت بارش‌های جمعه در شرق لرستان و غرب کردستان و جنوب آذربایجان غربی خواهد بود. شنبه با نفوذ جریانات شمالی به سواحل شمال کشور کاهش دما و بارش خفیف باران در این مناطق رخ خواهد داد.

نقشینه در ادامه درباره وضعیت هوای تهران طی سه روز آینده بیان کرد: تهران امروز غبار آلود پیش بینی می‌شود و برای فردا پنج شنبه نیز غبار صبحگاهی در تهران پیش بینی شده است. فردا شب پنج شنبه به تدریج افزایش ابر و بارش باران در تهران آغاز می‌شود. روز جمعه تهران نیمه ابری خواهد بود و در بعضی ساعات بارش‌های پراکنده و وزش باد خواهیم داشت و روز شنبه تهران از بعد از ظهر وزش باد خواهد داشت که می‌تواند منجر به بهبود کیفیت هوا شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی درباره میزان تاثیر این بارش‌ها در بهبود کیفیت هوای تهران در پایان هفته جاری گفت: بارش‌های پنج شنبه و جمعه کیفیت هوا را مطلوب نمی‌کند و کیفیت هوای تهران شنبه کمی بهتر می‌شود.

میزان /
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: