bazarnews

کد خبر: ۱۱۲۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۴
در گفتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
رئیس اتحادیه لوازم خانگی با تاکید بر اینکه اکنون فقط کالا‌های قاچاق این بازار به صورت دلاری به فروش می‌رسند، گفت: عده‌ای با برجسته کردن این مسئله در شرایط فعلی، به دنبال بر هم زدن نظم بازار هستند.

گروه صنعت، معدن و تجارت بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «اکبر پازوکی» رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران  در گفتگو با بازارنیوز پیرامون آخرین وضعیت بازار امین حضور اظهار کرد: در حال حاضر بازار لوازم خانگی در رکود به سر می‌برد و با روش‌های فروشی که فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی در طول ماه‌های اخیر اتخاذ کرده‌اند، این مسئله نسبت به گذشته از شدت بیشتری برخوردار شده است.

سیگنال گرانی لوازم خانگی از سوی سرا‌ها/ فقط کالای قاچاق دلاری معامله می‌شود
رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران تاکید کرد: هیچ یک از محصولات ایرانی به صورت دلاری خرید و فروش نمی‌شود، بلکه موضوع فقط مختص به لوازم خانگی قاچاق است. در حال حاضر برخی از مردم پول کافی برای خرید یک ماشین لباسشویی ایرانی را هم ندارند، آن وقت چگونه می‌توانند با دلار خرید کنند؟


وی تصریح کرد: این خبر در واقع یک هجمه و یا فضاسازی علیه شرایط اقتصاد کشور در زمان اوج تنش‌های سیاسی بین ایران و رژیم صهیونیستی است. اکنون بازار لوازم خانگی در شرایط آرامی به سر می‌برد، اما عده‌ای با برجسته کردن این مسئله به دنبال بر هم زدن نظم بازار هستند.


سیگنال گرانی لوازم خانگی از سوی سرا‌ها


پازوکی در ادامه نسبت به تبلیغات فروش برخی از کالا‌ها توسط تعدادی از فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی انتقاد کرد و درباره آن توضیح داد: اکنون بعضی از این فروشگاه‌ها مدعی هستند که مصرف‌کنندگان می‌توانند در سال جاری برخی اقلام را به قیمت سال قبل خود خریداری کنند.


رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران خاطرنشان کرد: چنین تبلیغی این پیام را به مصرف‌کنندگان مخابره می‌کند درصورت افزایش قیمت لوازم خانگی در سال جدید، کالا‌های خود را با قیمت پارسال محاسبه و عرضه می‌کند. در چنین شرایطی بعضی از رسانه‌ها هم در سطح بازار موضوعاتی مانند دلاری فروش لوازم خانگی را بلد می‌کنند.


وی همچنین درباره آخرین وضعیت رسیدگی به شکایت اتحادیه لوازم خانگی از رویه ضد رقابتی فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی اظهار کرد: این موضوع همچنان در حال بررسی است، اما نکته جالب این است که مرکز ملی رقابت برای ادامه رسیدگی به آن از اتحادیه لوازم خانگی مدارک بیشتری را درخواست کرده است.


پازوکی در پایان گفت: در حال حاضر شبکه بانکی بخشی از تسهیلات خود را برای خرید اقساطی کالا‌های این فروشگاه‌ها اختصاص داده؛ لذا مدارک درخواست شده از سوی شورای رقابت باید از سوی بانک مرکزی ارائه شود نه اتحادیه لوازم خانگی.


پایان پیام//

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: