bazarnews

کد خبر: ۲۶۴۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: دستگاه‌های اجرایی مسئول موظفند تا پایان مهرماه ۲۰۰۰واحد مسکونی برای زلزله‌زدگان خراسان رضوی بسازند.

 بازار نیوز  - محمدباقر نوبخت روز 22 مرداد ماه در نشست شورای استانی مدیریت بحران خراسان رضوی، اظهار کرد: بر اساس برآورد اولیه خسارت ناشی از سیل در خراسان رضوی 149 میلیارد تومان برآورد شده است.وی افزود: سیل 20 مرداد جاری دومین حادثه غیر مترقبه ای است که امسال در خراسان رضوی رخ داده است، اما این حوادث نشان می دهند آنچنان هم این حادثه ها غیرمترقبه نیستند و تجاور انسان به ساختار طبیعت یکی از علل اصلی بروز آن ها است.

سخنگوی دولت یادآور شد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته قرار است با تخصیص همه اعتبارات موردنیاز، دستگاه های اجرایی مسئول تا پایان مرداد سال جاری 1000 واحد و تا پایان مهر ماه آتی در مجموع 2000 واحد را به اتمام رسانده و تحویل دهند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تصویب 100 میلیارد تومان برای بازسازی و کمک به زلزله زدگان خراسان از سوی هیات دولت، افزود: 40 میلیارد تومان از این میزان کمک بلاعوض و 60 میلیارد تومان برای تسهیلات بازسازی خانه‌های خسارت دیده تخصیص می‌یابد.

نوبخت یادآور شد: امسال دولت باید 15 هزار و 252 میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم کشاورزان پرداخت کند که بار سنگینی است. همچنین سال گذشته فقط 4000 میلیارد تومان مازاد بر اعتبارات برای برنامه تحول نظام سلامت در کشور پرداخت شد در حالی که در سال گذشته قیمت حامل‌های انرژی هیچ افزایشی نداشته است.

ایسنا
برچسب ها: نوبخت ، زلزله ، خانه
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: