bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۴۷۵
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۰
وزیر کشور گفت: بندر شادگان باید هرچه زودتر فعال شود تا مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد به سرعت حل شود و مردم بتوانند به کمک این بندر معاش خود را داشته باشند.

به گزارش بازارنیوز، احمد وحیدی در مراسم افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شادگان که امروز، ۱۸بهمن ماه در شادگان برگزار شد، اظهار کرد: خوشحال هستیم که پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شادگان که خواست مردم این شهر بوده، به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: امیدواریم ۱۵درصد باقی مانده از طرح فاضلاب شادگان که دیگر مناطق این شهر را به شبکه فاضلاب متصل می‌کند هرچه سریعتر اجرایی شود و همه شهر شادگان بتواند از شبکه فاضلاب استفاده کند.

وزیر کشور عنوان کرد: خوشبختانه با اجرای این طرح‌ها، دیگر فاضلاب در شهر پخش نخواهد شد و مردم از این مساله رضایت خواهند داشت.

وحیدی بیان کرد: امیدواریم کشاورزان شادگانی بتوانند از پساب تصفیه شده فاضلاب برای کشاورزی استفاده کنند تا بخشی از مشکلات تامین آب کشاورزان شادگانی مرتفع شود؛ البته اگر این پساب دارای استاندارد‌های لازم باشد.

وی عنوان کرد: اینکه پساب تصفیه‌خانه شادگان به تالاب شادگان ریخته می‌شود و تالاب زنده خواهد بود، یک نکته بسیار ارزشمند خواهد بود.

وحیدی با اشاره به مشکل اشتغال جوانان در شادگان گفت: از استاندار خوزستان می‌خواهم تا در اسرع وقت شرکت‌های فعال در اطراف شادگان را دعوت و سهم این شرکت‌ها را برای اشتغال مردم منطقه مشخص کند.

وزیر کشور بیان کرد: باید یک سایت کاریابی برای مردم شادگان تعریف شود تا افرادی که جویای کار هستند، مشخص شوند و شرکت‌های نفتی و کارخانه‌های فعال در منطقه حتما باید سهم اشتغال مردم شادگان را معین کنند.

وی با بیان اینکه مشکل اشتغال شادگان باید حل و فصل شود، ادامه داد: بندر شادگان باید هرچه زودتر فعال شود تا مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد به سرعت حل شود و مردم بتوانند به کمک این بندر معاش خود را داشته باشند.

وحیدی با تاکید بر مساله امنیت و جلوگیری از تیراندازی در شهر شادگان اظهار کرد: باید به افراد که اقدام به تیراندازی‌هایی که منجر به مزاحمت مردم می‌شود تذکر جدی داده شود و امیدواریم با تذکر این مشکل به سرعت حل شود. اگر این تذکرات کافی نبود باید با اعمال قانون با افرادی که با تیراندازی منجر به مزاحمت مردم می‌شوند و از آن‌ها سلب آرامش می‌کنند برخورد شود.

وزیر کشور گفت: نباید تیراندازی‌های بی مورد در سطح شهر و شهرستان شادگان انجام شود و امیدواریم این مساله به سرعت توسط مسئولان امنیتی حل شود.

/ایسنا

برچسب ها: شادگان ، وزیر کشور ، وحیدی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: