bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۷۳۰
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
بر اساس مصوبه اخیر شورای عالی بورس و اوراق بهادار، سود مشمولان سهام عدالت تا پایان اسفندماه سال جاری، از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و به صورت منسجم پرداخت خواهد شد.

 شورای عالی بورس، تکلیف سود پرداختی سهام عدالت و زمان واریز آن را، در جلسه دو هفته قبل خود مشخص کرد. در این گزارش، به مشروحی از جزئیات پرداخت سود سهام عدالت و سوالات پیرامون آن پرداخته می‌شود.

مبلغ سود سهام عدالت سال ۱۳۹۹ چقدر است؟

مشمولانی که دارای سبد یک میلیون تومانی سهام عدالت هستند، حدود یک میلیون تومان سود و مشمولانی که سبد ۵۳۲هزار تومانی سهام عدالت دارند، حدود ۵۵۰هزار تومان سود دریافت خواهند کرد. 

مشمولان غیرمستقیم سهام عدالت، چگونه سود خود را دریافت کنند؟

ملاک پرداخت سود برای سهامداران غیرمستقیم، مالکیت سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در روز اول اسفند ۱۴۰۰ خواهد بود. بنابراین مشمولان غیرمستقیم سهام عدالت که قصد دریافت سود خود را دارند، باید تا روز اول اسفندماه سال جاری، سهام عدالت را در سبد سهام‌ خود نگهداری کنند.

 

لازم به ذکر است که سود ۵۵۰هزار تومانی سهام عدالت، شامل دارندگان سهام به روش غیرمستقیم نیز می‌شود.

 
 

سود سهام عدالت، چه زمانی واریز خواهد شد؟

سود مشمولان سهام عدالت، تا پایان اسفندماه سال جاری و از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی (سمات)، به صورت منسجم پرداخت خواهد شد.

مشمولان جامانده از سود سهام عدالت سال ۱۳۹۸، چه اقداماتی برای دریافت سود انجام دهند؟

این افراد می‌توانند از دو طریق، شماره شبای معتبر خود را در سامانه‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ثبت و سود سهام خود را دریافت کنند.

ثبت نام و احراز هویت در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (sejam.ir) و درج شماره شبای معتبر در سایت sahamedalat.ir، دو روشی است که مشمولان سهام عدالت می‌توانند شماره شبای بانکی خود را اصلاح کنند.

همچنین تمام سهامداران سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به سامانه سجام و یا سایت سهام عدالت، از وجود شماره شبا معتبر خود نزد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اطمینان حاصل کنند.

اقتصاد آنلاین/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: