bazarnews

کد خبر: ۲۶۳۹۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
رییس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به توقف اثر تنش‌های سیاسی بر قیمت طلا و سکه گفت: نرخ‌ها در این بازارها به حالت قبل بازگشته و واقعی شده است.
بازار نیوز  - درباره تغییرات قیمت طلا و سکه در بازار داخلی از روز گذشته تاکنون گفت: با توجه به اتفاق و شوک ۳۰ دلاری قیمت طلا در صبح روز گذشته، وضعیت نرخ‌ها در بازار طلا  و سکه التهابی و معاملات و داد و ستدها با افزایش همراه شد؛ اما در ادامه روز روند قیمت ارز، طلا و سکه تعدیل شد به گونه‌ای که از التهاب نرخ‌ها در طول روز کاسته شد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر افزود: اما با گذشت زمان تقاضایی در بازار طلا و سکه ایجاد نشد؛ این در حالی است که پیش‌بینی‌ها به نحو دیگری بود.  

وی بیان کرد: دیروز قیمت سکه تا یک میلیون و ۲۳۳ هزار تومان هم افزایش یافت و داد و ستد شد؛ اما دوباره ۷ هزار تومان کاهش یافت و به نرخ واقعی خود بازگشت.

کشتی آرای بیان کرد: تنش‌های سیاسی شوکی به بازارهای بین المللی وارد کرده بود و همین شوک بر بازار داخلی طلا و سکه هم اثرگذاشته بود.

رییس اتحادیه طلا و جواهر عنوان کرد: دیروز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار داخلی به ۱۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان افزایش یافته بود ولی در ادامه با کاهش التهاب و بی اثر بودن شوک‌ها، این نرخ هزار تومان کاهش یافت و به ۱۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان تقلیل یافت.

وی اضافه کرد: شوک ۳۰ دلاری به قیمت طلا در روز گذشته در نتیجه تنش‌های سیاسی و جنگ لفظی سیاسی بین آمریکا و کره شمالی رخ داد و نرخ ارز نیز در نتیجه این اتفاقات ۲.۵ درصد کاهش یافت و همین امر باعث افزایش قیمت طلا شد.  

کشتی آرای بیان کرد: تنش‌های سیاسی باعث افزایش تقاضای خرید شد به طوریکه نرخ طلا ۳۰ دلار بالا رفت و منجر به رشد ۲.۶ درصدی قیمت طلا در روز گذشته نسبت به هفته قبل از آن شده بود.

ایبنا
برچسب ها: نرخ ، طلا ، سکه
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: