bazarnews

کد خبر: ۲۶۶۱۰
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
یکی از چالش هایی که سرمربی استقلال با ان موجه است از سوی پست هافبک دفاعی و هافبک های بازی ساز است.
بازار نیوز - در فصل هفدهم در پست هافبک، فرشید اسماعیلی، روزبه چشمی، امید نورافکن ، امید ابراهیمی، فرشید باقری ، داریوش شجاعیان، و مجتبی جباری وسرور جپاروف را در اختیار دارد و به نظر می رسد برای ادامه فصل جدید علی منصور با چالش های متعددی روبرو است .
در 3 بازی گذشته لیگ برتر به دفعات زیاد نظاره گر تغییر در ترکیب و آرایش تیم و ناهماهنگی در تیم آبى هاى پایتخت بودیم و از طرفی تعداد کم فورواردهای استقلال می تواند گواه این مساله باشد که آبی ها و منصوریان خیلى زود به بن بست خورده اند و باید دید چطور مشکل تعداد بازیکنان خود را حل خواهند کرد و منصوریان در طول فصل از چه بازیکنانی استفاده خواهد کرد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال با یک چالش دو جانبه هم ازسمت هافبک دفاعی و هم هافبک های بازیساز مواجه است و حتی اگر فرض را بر این بگیریم که ۲ تعویض از ۳ تعویض برای این ۲ پست کنار گذاشته شود، باز هم تعداد قابل توجهی از بازیکنان بیرون می‌نشینند که این وضعیت در دراز مدت می‌تواند منصوریان را تحت فشار قرار بدهد، چرا که آینده ی بازیکنان در هاله ای از ابهام قرار میگیرد و همچنین این بازیکنان میلیاردی تا اخر فصل راضی به روی نیمکت نشستن نیستند.

هم اکنون محسن کریمى هافبک آبى ها که به دلیل عمل جراحى نامش از لیست استقلال تا نیم فصل خارج شد شروع به کرى خوانى در قبال هم پستى هاى خود و دیگر بازیکنان تیم کرده است .کریمى در صحبت هایى اعلام کرده که فوتبالیست نیستم اگر قائدی برایم زنگ خطر باشد!

یکی از راه حل‌ها برای حفظ چنین تیمی بازی با روش چرخشی بین بازیکنان است که باز نیمکت نشینی ستاره های آبی ها را در پی خواهد داشت.
حرکت چرخشى در بحث پست هافبک ها مى تواند تیمى را به سوی فنا و نابودی ببرد و گاه ممکن است تیمی را به موفقیت‌های چشمگیر برساند وموفقیت در این روش مستلزم مدیریت صحیح بازیکنان از سوی کادرفنی و باشگاه است.

در واقع این دو عامل می‌توانند مانع از بروز ناراحتی بازیکنان در زمان نیمکت نشینی شود و با ارائه دلایل مستدل آنها را به بازی در آینده‌ای نه چندان دور امیدوار نگه دارد.
راهکار دیگرى که می‌تواند انتخاب چنین مسیری را به موفقیت نزدیک‌تر کند این است که مدیریت این تیم پایتخت حقوق بازیکنان را سروقت پرداخت کند تا آنها که در ترکیب قرار نمی‌گیرند لااقل دلخوش به پرداختی‌های سروقت باشگاه باشند.

در این میان یک نکته از اهمیت بیشترى برخوردار است و آن هم عدم مدیریت منصوریان در بحث بازیکنان است چرا که با توجه به رفتارهایى که این سرمربى در مورد بازیکنان داشته آن طور که باید حرفش همانند مربیانى همچون کى روش و برانکو برش نداشته است و به طور حتم سرمربى استقلال هیچ گاه از لحاظ تنبیه بازیکن به پاى برانکو و کى روش نخواهد رسید.
 تا به اینجاى کار مدیریت و سرمربى تیم آن طور که باید نتوانستند مقابل بازیکنان تیم رفتار خشن و إخراجى داشته باشند و به مراتب این کار ها شرایط را تنها براى منصوریان سخت مى کند چرا که این مربى با بازى ندادن به بازیکنانى که اکثرا در یک پست هستند ترافیک ایجاد مى کند و به نسبت بازیکنان نیز با این شرایط راه حسادت را در پیش مى گیرند.
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: