bazarnews

کد خبر: ۵۰۶۶۲
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸
آیت الله خاتمی در نماز جمعه تهران:
امام جمعه موقت تهران گفت: «رونق تولید» یکی از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی است.

آیت الله سیداحمد خاتمی در خطبه‌های اول این هفته نماز جمعه تهران که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: فرصت‌های خیر را غنیمت بدانید و سال جدید را سال توشه برگیری برای قیامت ابدی خود قرار بدهید. فصل بهار فصل زنده شدن طبیعت مرده است طبیعتی که آرام است. جوش و خروشی ندارد و به درختان می‌نگریم و برگ سبزی بر آنها نیست بهار که می‌رسد جانی دوباره می‌گیرند.

وی افزود: نکته قابل توجه این است که قرآن علاوه بر بهار هست و تذکر می‌دهد و سلیقه خوب فارسی زبان‌ها که اول سال نو خود را بهار قرار دادند یک بهار دیگری را هم قرآن تذکر می‌دهد و آن بهار جان‌ها است که از آن غافل نشوید. جان مرده جانی است که با خدا قهر است جانی است که با خدا آشتی نیست. این جان مرده است. محور بحث ما یا ایهاالذین امنواهای قرآن بود؛ مؤمنین به خدا و پیامبر اکرم (ص) لبیک بگویید جان می‌گیرید و زنده می‌شوید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به همزمانی ماه رجب و نوروز گفت: همانطور که به اسقبال بهار می روید، به استقبال بهار جان هم بروید. این بهار استقبال دارد. استقبال آن با ماه رجب است؛ چه نوروز خوبی است که بهار طبیعت با بهار انس با خدا هم همزمان شده است. قدر این دو بهار را بدانیم؛ هم بهار طبیعت انجام شد و در روزهای آغازین به سر می بریم و هم بهار جان.

آیت الله خاتمی در خطبه‌های دوم نماز جمعه تهران گفت: سال نو از راه رسید و سال قبلی به سرعت گذشت و این سال هم به سرعت خواهد گذشت و خوشا به حال آنانی که توشه بایسته خود را از این سال‌ها بگیرند. خودمان را برای این میهمانی که قطعاً خواهد آمد و میهمان ناخوانده نیست و خوانده شده است و حلقت ما همراه آن است. از این فرصت بهره

فضای کشور فضای بسیار شاد است و امیدواریم همیشه همین شادی را شاهد باشیم. اولاً شادی میلاد مولا علی (ع) است. محبوب خدا، محبوب پیامبر (ص) و محبوب جهان انسانیت است و با افتخار سرمان را بالا می‌گیریم و می‌گوئیم مولای ما علی است. محبتش فرامذهبی است و شیعه و سنی، حضرت علی (ع) را دوست دارد. همچنین فرااسلامی است و مسیحی ۵ جلد کتاب می‌نویسد و امیرالمومنین را معرفی می‌کند.

امام جمعه موقت تهران در گوشه و کنار عیدی ویژه از امیرالمومنین گرفتند و توفیق اعتکاف پیدا کردند. برخی از جوانان عزیز مایل هستند در حوزه علمیه داشته باشند و تا ۲۲ فروردین آغوش را باز کرده که سخنگوی دین و اسلام شوند. تشکر می‌کنم از همه عزیزانی که در این نوروز مشغول کار هستند و مشغول تلاش هستند.

صداوسیما کمک کنند تا ایام شاد مردم شادان بگذرد. رانندگان با دقت و توجه رانندگی کنند. هر آمار تصادف می‌شنویم بر جان احساس ناراحتی داریم. این روزها سیل در منطقه آمده مسئولان مشغول خدمت و رفع مشکل هستند انشاءآلله دست به دست هم بدهیم تا مشکلات رفع بشود.

وی در مورد نامگذاری سال‌ها از سوی مقام معظم رهبری گفت: رهبر انقلاب از سال ۷۳، نامگذاری سال‌ها را شروع کردند که تدبیر حکیمانه ای است. تشریفاتی هم نیست و در حقیقت نقشه راه سال است. رهبر معظم انقلاب چندین سال به درستی تشخیص دادند که مشکل اقتصادی است. طرح اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند و هر ساله شعبه‌ای از شعبه‌های اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند. امسال نیز «رونق تولید» را مطرح کردند که از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند برای شعار سال فرهنگ سازی کنند، اظهار داشت: فرهنگ سازی بسیار مهم است. صداوسیما به خصوص سیما می‌تواند در این عرصه نقش کلیدی داشته باشد.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه باید به تولید مرغوب نیز توجه شود اظهار داشت: اگر تولید مرغوب بود، نیاز به تبلیغ ندارد و مرغوبیت تبلیغ است. مخصوصاً در صادرات باید تولید مرغوب صورت بگیرد تا بتواند با کالای سایر کشورها قدرت رقابت داشته باشد.

وی با بیان اینکه امنیت اقتصادی در رونق اقتصادی نقش کلیدی دارد، تصریح کرد: مبارزه با فساد و قاچاق بخشی از این امنیت اقتصادی است و اگر بخواهد تولید رونق پیدا کند، باید امنیت اقتصادی شکل بگیرد.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه برای رونق تولید کار را آسان کرد، گفت: تولیدکننده با بروکراسی و کاغذبازی اداری صورت حوصله‌اش سر می‌رود و با این کاغذبازی نمی‌توانیم انتظار رونق اقتصادی داشته باشیم. اگر مربوط به قانونگذار است باید رفع شود و اگر در اجراست باید سد راه برداشته شود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه شرط رونق اقتصادی جلوگیری از واردات غیر ضروری است، تصریح کرد: واردات محصولاتی که در داخل کشور تولید می‌شود، اگر صورت بگیرد رونق اقتصادی شکل نمی‌گیرد. فرمایشات رهبر انقلاب در ابتدای سال، به عنوان سند بالادستی است و مسئولان باید آن را اصل قرار بدهند و در حد شعار باقی نماند.

 

مهر

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: