bazarnews

کد خبر: ۵۱۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۳
حادثه ریزش کوه در دره فرحزاد که پیش از این اعلام شده بود خسارت جانی نداشته است منجر به مرگ جوانی ۳۹ساله شد.

روز گذشته ریزش کوه در محدوده دره فرحزاد باعث گرفتار شدن ۵ نفر در زیر آوار شدکه ۳ تن از این افراد نجات پیدا کرده و یک نفر نیز دچار شکستگی شده بود.

پس از پایان عملیات نجات، صاحب رستوران مجاور به نیروهای امدادی اطلاع می‌دهد که یکی از کارگرانش نیز در محل حادثه حضور داشته و پس از ریزش کوه در میان آوار گرفتار شده است.

نیروهای امدادی ساعت ۳ صبح امروز، جسد صمد ۳۹ ساله را از میان آوار بیرون کشیدند، وضعیت جسد نشان می‌داد که وی در همان دقایق ابتدایی فوت کرده است.

به گفته یکی از اهالی محله فرحزاد، برخی از خانه‌ها و رستوران‌های این منطقه سال‌های گذشته از سوی مدیریت شهری تملک شده اما به طور کامل تخریب نشده اند.

به گفته او دیواره‌های نیمه کاره و بدون سقف این زمین‌ها مکان مناسبی برای تجمع افراد کارتن خواب، معتاد و … است و شهرداری منطقه ۲ بدون توجه به درخواست‌های مردمی تلاشی برای تخریب کامل یا ساماندهی این زمین‌ها نمی‌کند.

به گفته این شاهد عینی پس از هشدار روزهای گذشته درخصوص شدت بارندگی، تمامی رستوران‌های منطقه تعطیل می‌شوند اما کارگران این رستوران دوباره به محل بازگشته ویکی از آنها به این آلونک می‌رود.

روز گذشته سخنگوی سازمان آتش نشانی در توضیح جزئیات این حادثه گفته بود: در ساعت ۱۱:۴۶ دقیقه ظهر امروز یک مورد حادثه رانش و ریزش کوه در محدوده فرستاد به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود. محل حادثه ملک متروکه و مخروبه بود که کوه بر روی آن ریزش و رانش داشته بود. به گفته شاهدان محلی تعدادی افراد کارتون خواب در این منزل متروکه استراحت می‌کردند که قبل از رسیدن آتش‌نشانان دو نفر سالم از منزل خارج شده بودند.

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: