bazarnews

کد خبر: ۵۱۱۲۱
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
دبیرکل جنبش انصارالله یمن مهم‌ترین اهداف آمریکا و دست‌نشاندگانش را رخنه در امت اسلام و زمینه‌سازی برای تسلط کامل بر سرمایه‌های جهان اسلام دانست.

به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، عبدالملک بدرالدین دبیرکل جنبش انصارالله یمن در سخنانی به مناسبت سالگرد شهادت حسین بدرالدین الحوثی (از رهبران جریان ضداستکباری در یمن) جهان اسلام و امت‌های عربی را به بیداری در برابر توطئه‌های آمریکا و هم پیمانانش فراخواند و گفت: اگر وظیفه‌شناس نباشیم و بی‌توجه به سنت الهی، حرکتی نداشته باشیم کار دشوار خواهد شد؛ در نتیجه وظیفه ماست تا برداشت درستی از حوادث، چالش‌ها و اهداف دشمن داشته باشیم.

وی افزود: در پنجمین سال پایداری در برابر تجاوز ظالمانه سعودی-آمریکایی علیه کشور و مردم عزیز و مسلمان یمن، شاهد سالگرد شهید سید حسین بدرالدین الحوثی هستیم. تجاوز به کشور و مشکلات ناشی از آن از عواملی است که موجب می‌شود تا از این روز، عزم و اراده و بیداری و بصیرت بیاموزیم. ما در جهان اسلام و عرب، چه بخواهیم چه نخواهیم هدف حمله دشمن قرار داریم. تاریخ هم به این امر گواهی می‌دهد، زیرا در طول تاریخ شاهد اقدامات فاجعه‌باری علیه امت اسلام بودیم. در میان ما کسانی هستند که دوران استعمار انگلیس، فرانسه و دیگر کشور‌ها را درک کرده‌اند و پس از آن دوران هم، حملات آمریکا و اسرائیل آغاز شد. نادیده گرفتن این واقعیت‌ها و شانه خالی کردن از مسئولیت‌ها دردی را دوا نمی‌کند چنانچه همراهی با چنین اتفاقات و تسلیم شدن در برابر آن‌ها نیز نادرست است.

دبیرکل جنبش انصارالله یمن ادامه داد: وظیفه ما در چنین شرایطی درک درست و بینش واقع‌گرایانه حوادث و خطرات، شناخت دشمن، اهداف دشمن و توطئه‌های دشمن و تلاش برای یافتن راه حل و مقابله با چالش هاست؛ در غیر این صورت نه خطرات به ما رحم خواهند کرد، نه دشمن با ما مدارا خواهد کرد و در صورتی که خودمان به خودمان رحم نکنیم خدا هم با ما مهربان نخواهد بود. اگر ما وظیفه شناس نباشیم و بر اساس سنت الهی حرکت نکنیم کار دشوار می‌شود، پس وظیفه ماست خوانش و برداشت درستی از حوادث، چالش‌ها و اهداف دشمن داشته باشیم.

عبدالملک بدرالدین در ادامه با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل و آنانی که در حلقه اطرافیان آمریکا قرار دارند پس از حوادث یازدهم سپتامبر (سال ۲۰۰۱ میلادی) و در آغاز هزاره سوم تحرکات استعماری را علیه امت ما آغاز کردند، تاکید کرد: این حملات، فراگیر و در گسترده‌ای وسیع است که با عناوین و امکانات مختلف در همه زمینه‌ها آغاز شد؛ پس تنها نمی‌توان آن را حمله نظامی خواند. باید در برابر آن واکنش نظامی داشت. این حمله به صورت اساسی با هدف رخنه در میان امت ماست به همین دلیل خطرناک‌ترین موضوع برای ملت ما به شمار می‌آید. دشمن در این حمله به طور اساسی در پی آن است تا از درون در امت اسلام رخنه کند. این روند یکی از اساسی‌ترین برنامه‌های دشمن علیه امت اسلام است. دشمن در این طرح در پی آن است تا امت اسلام را در آستانه فروپاشی قرار دهد و از این طریق بتواند فضا را برای تسلط کامل خود بر اراضی و سرمایه‌های جهان اسلام آماده سازد و فضا را برای بهره برداری‌های خود آماده سازد.

دبیرکل انصارالله یمن در ادامه سخنانش افزود: دشمن می‌خواهد ما، امت اسلامی را پس از مرحله فروپاشی به عنوان گروگان و غنیمت در اختیار بگیرد و از ما به عنوان سرمایه انسانی تحت امر خود بهره‌برداری کند. همچنین در پی آن است تا با سرمایه‌های مادی جهان عرب نیز چنین رفتاری داشته باشد. در نتیجه بی‌توجهی به این روند برای ما فاجعه بار خواهد بود. در چنین شرایطی همه چیز، اعم از آزادی، استقلال، اصول، ارزش و همه آنچه را که به دنیا و آخرتمان مرتبط است از دست خواهیم داد. اگر چنین شرایطی را بپذیریم حتی از تعریف انسانیت هم خارج خواهیم شد و به حیوانات و چهارپایان شبیه می‌شویم، زیرا اگر شرایطمان مطابق با آنچه که سزاوار انسان مسلمان است نباشد، آن وقت شایسته ما نیست که حتی بر خود نام انسان اطلاق کنیم. در نتیجه باید در مسیر درست گام برداریم تا بتوانیم خود را از رخنه دشمن مصون نگه داریم.

وی اضافه کرد: تکفیری‌ها، نظام سیاسی عربستان و امارات و بخشی از امت و به طور کلی همه آنانی که در این مسیر به ابزار دست دشمن تبدیل شده‌اند و کارهایشان را با خواسته آمریکا تنظیم می‌کنند تا بتوانند براساس توجیهات و خواسته‌های آمریکا گام بردارند، یعنی با هر آنکه آمریکا می‌خواهد دوست و با هر آنکه آمریکا نمی‌پسندد دشمن باشند؛ در واقع ابزاری هستند که دشمن با استفاده از آن علیه همه آنانی که می‌خواهند تحرکاتی را علیه برنامه‌هایش داشته باشند مقابله می‌کند و از این طریق توطئه‌های ویرانگرش را علیه امت اسلام به اجرا می‌گذارد. البته همین گروه‌ها که دستمایه دشمن هستند روزی تاریخ مصرفشان تمام می‌شود و ممکن است دشمن آنان را نیز نابود کند، زیرا آمریکا نمی‌خواهد حتی چنین گروه‌هایی هم در داخل امت اسلام قدرت بگیرند و عربستان نمونه‌ای از این موارد است. تمامی این برنامه‌ریزی‌ها به این دلیل است که هدف اصلی دشمن، اسلام ماست، یعنی هدف اساسی دشمن، اسلام با اصول درست آن و به تعبیر دیگر اسلام ناب محمدی (ص) است و دشمن در این مسیر از گروه‌هایی استفاده می‌کند که به نوعی خود را به امت اسلام پیوند می‌زنند که تکفیری‌ها در زمره این گروه‌ها قرار می‌گیرند و این نقش نفرت‌انگیز را ایفا می‌کنند. ادامه این روند می‌تواند امت اسلام را از اصول وحدت‌ساز دور سازد و آنان را در درون متلاشی نماید.

عبدالملک بدرالدین در ادامه تاکید کرد که نظام‌ها در منطقه عربی اگر از مردم خود جدا شوند در موضع ضعف خواهند بود و برای حفظ خود به سیاست راضی کردن آمریکا و اسرائیل روی خواهند آوردند. وی ادامه داد: اینکه ترامپ [برای عربستان سعودی]از لفظ "گاو شیرده" استفاده کرد، همان رویکرد آمریکا در قبال طرف‌های وابسته به خود است و این کشور از آن‌ها در همه زمینه‌ها بهره‌کشی می‌کند.

رهبر انصارالله یمن در سخنرانی خود به واکنش اتحادیه عرب به اقدام اخیرا رئیس جمهوری آمریکا در شناسایی جولان اشغالی سوریه به عنوان بخشی از قلمرو رژیم صهیونیستی نیز اشاره کرد و گفت: بعد از اعلام موضع ترامپ در خصوص جولان، نهایت کاری که رژیم‌های مزدور می‌توانستند انجام دهند، صدور بیانیه‌ای ملایم با این مضمون بود که جولان متعلق به سوریه است و فلسطین متعلق عرب‌هاست!

فردانیوز

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: