bazarnews

کد خبر: ۵۱۵۸۰
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
شهردار تهران:
شهردار تهران گفت: در بارندگی های ۱۲ فروردین، سیل به آستانه تهران هم رسیده بود که با تلاش همکاران ما به خوبی این بحران مدیریت شد.

 شهردار تهران در جلسه علنی روز یکشنبهشورای شهر تهران در جریان بررسی دو فوریت لایحه مجوز به شهرداریتهران جهت کمک به سیل زدگان استان های گلستان، لرستان و خوزستان با بیان اینکه در آغاز سال جدید بارندگی ها منجر به خسارات زیادی در کشور شد، گفت: شهرداری تهران در آغاز سال جاری سه مأموریت عمده داشت. آمادگی برای سیل احتمالی در تهران که با آماده باش در مناطق و لایروبی انهار همراه بود، نشاط اجتماعی در آغاز سال نو و کمک به استان های نیازمند که شهرداری تهران اولین شهری بود که کمک های خود را به استان گلستاناعزام کرد و مورد تشکر و تقدیر وزیر کشور و مدیران بحران کشور قرار گرفت.

وی افزود: وظیفه تخلیه آب در آق قلا به عهده نیروهای شهرداری بود همچنین تجهیزات و ماشین آلاتی به خرم آباد اعزام کردیم. براساس تصمیمدولت استان معین سوسنگرد برعهده شهر تهران گذاشته شد و ما تلاش کردیم عمده کمک ها مردمی باشد و تجهیزات و امکانات مادی و معنوی را به این مناطق اعزام کنیم.

حناچی با اشاره به اینکه تلاش کردیم با توجه به شرایط بودجه کمتر از کمک های نقدی استفاده کنیم و بیشتر بر روی کمک های فنی و مردمی تأکید داشتیم، اظهار داشت: در برخی مناطق ناگزیریم از وجه نیز استفاده کرده به طور مثال در آق قلا نیاز به شستشوی هزار خانه است که نیاز به استفاده از نیروهای انسانی و تجهیزات است. شورا باید اجازه قانونی این استفاده را به ما بدهد.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به بارندگی های 12 فروردین در پایتختگفت: سیل تا آستانه تهران نیز آمد و شرایط اضطراری ایجاد شد و رودخانه وردآباد در تقاطع جاده قدیم کرج، آب تا عرشه پل بالا آمد که ما در جریان این اتفاق به 500 هزار نفر پیام زده و آماده باش بودیم و تلاش های به موقع از این اتفاق جلوگیری کرد که در نهایت این لایحه با 19 موافق و بدون مخالف به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

شهردار تهران:در بهره‌برداری پروژه‌های تضمین معنا ندارد

پیروز حناچی همچنین در حاشیه جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به تصویب لایحه دو فوریتی کمک شهرداری به استان های سیل زده گفت: از ساعات اولیه سیل امسال اکیپ های مختلفی از سوی شهرداری تهران به خوزستان، گلستان، لرستان و ... اعزام شد که مجوز این کمک ها باید از سویشورای شهر تهران تایید می شد. این بحران ملی بود و شهرداری تهران باید کمک های خود را به این استان ها اعزام می کرد.

وی با اشاره به کمک های فنی به دشت آزادگان گفت: کمک های نقدی، غیرنقدی، ماشین آلات و ... به این مناطق اعزام شدند که شورا تاکید داشت رقم ریالی این کمک ها مشخص شود که در جریان بررسی دو فوریت این رقم ها مشخص خواهد شد.

حناچی در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص اعتراض صبح امروز پیمانکاران مقابل شورای شهر و شعارهای تندی که علیه مدیریت شهری می دادند، گفت: استثنائا تجمع پیمانکاران را شاهد نیستیم ما در این مدت بخشی از طلب پیمانکاران را داده ایم و تلاش کرده ایم مشکل زیادی از آنها را حل کنیم. امروز شاهد اعتراض رانندگان فرودگاه امام هستیم که پیش از این خودروی عمومی تلقی می شدند که بر اساس مصوبه شورای شهر تهران باید هزینه ورود به طرح ترافیک را بدهند.

وی در خصوص حادثه مترو نیز توضیح داد: در یکی از محورهای فرعی دپو و هواکش ها حادثه ای رخ داده بود که این حادثه به درستی اطلاع رسانی نشده بود.

حناچی در خصوص تضمینی که برای ایمنی خطوط مترو داده شده بود، گفت: کسی تضمین شخصی نمی دهد، هر پروژه پیمانکار و مشاور دارد که بهره برداری از با تایید آنها انجام می شود.

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: