bazarnews

کد خبر: ۷۲۳۶۱
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
استاندار قزوین گفت: قیمت‌های ابلاغی از سوی ستاد تنظیم بازار، لازم الاجرا است و باید نهاد‌های نظارتی مانند نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی با افزایش نظارت‌ها دلالان بازار را شناسایی کرده و آن‌ها را به دستگاه قضایی معرفی کنند.

هدایت الله جمالی پور شب گذشته در نشست ستاد تنظیم بازار استان قزوین، گفت: قیمت‌های ابلاغی از سوی ستاد تنظیم بازار، لازم الاجرا است و باید نهادهای نظارتی مانند نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی با افزایش نظارت‌ها دلالان بازار را شناسایی کرده و آن‌ها را به دستگاه قضایی معرفی کنند.

استاندار قزوین افزود: هر نوع مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور باید مورد صیانت قرار گرفته و به درستی در بازار قزوین اجرایی شود.

وی با بیان اینکه بازرسی‌ها باید در بازار افزایش یابد، اظهار داشت: اگر از فردا مغازه داری قیمت مرغ گرم را بالاتر از ۱۵ هزار تومان به فروش برساند، باید با او برخورد جدی صورت گیرد چون به هرحال این قیمت مصوب شده و هیچ کس نباید از این نرخ تخطی کند.

جمالی پور تأکید کرد: ۸۰ تن گوشت قرمز و مرغ باید با قیمت مصوب تنظیم بازار در مناطق حاشیه‌ای و کمتر برخودار استان قزوین توزیع شود و سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی نیز بر روی آن نظارت کند.

این مسؤول با بیان اینکه تعزیرات در سطح شهرستان‌ها باید فعال‌تر شود، گفت: مسؤول نظارت بر قیمت‌ها تعزیرات است و دیگر دستگاه‌ها باید با این نهاد همکاری کنند تا بازار دچار آشفتگی نشود.

استاندار قزوین بیان داشت: اگر قیمتی امروز تعیین می‌شود، باید سرلوحه همه دستگاه‌ها قرار گیرد و اگر ایراداتی هم وجود دارد باید مکتوب به مقامات کشوری ارسال کنیم و اینطور نباشد که به خاطر اعتراض یک گروه یا صنف اجرای قانون و قیمت بلاتکلیف بماند.

جمالی پور اضافه کرد: دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی باید هرگونه قاچاق و حمل و نقل غیرمجاز کالاها از استان را شناسایی کرده و با آن مقابله کنند.

وی در مورد تشدید نظارت‌ها توضیح داد: امروز مشکل اساسی در بازار نظارت است، البته منظور ما اقدامات پلیسی و بگیر و ببند نیست، بلکه باید از حقوق عمومی صیانت کرد و اجازه نداد عده‌ای بی تقوا و بی وجدان کالاهای اساسی مردم را گران‌تر کنند.

جمالی پور با انتقاد از نبود تولید سویا در استان، گفت: باید سازمان جهاد کشاورزی برای تولید سویا در داخل استان قزوین برنامه‌ریزی کند و هزینه‌ای که برای واردات به کشورهای خارجی داده می‌شود در راستای تولید داخل هزینه گردد.

استاندار قزوین با تأکید بر مشارکت همه برای مقابله با فقر، خاطرنشان کرد: امروزه سرمایه‌داران و افراد مرفه‌ جامعه نیز به خوبی می‌دانند که فقر و آسیب اجتماعی بیشتر در نهایت دامن خود آن‌ها را نیز می‌گیرد و باید همه دست به دست هم بدهند تا جلوی افزایش آسیب‌ها را بگیریم.

فارس/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: