bazarnews

کد خبر: ۹۲۱۲۹
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۸
نظارت بر تعاونی‌های مسکن با تشکیل چهار تیم نظارتی خبره با همکاری دستگاه‌های نظارتی در خوزستان تشدید می‌شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: توسعه نظارت بر تعاونی‌های مسکن و تعلیق مدیران ناکارآمد بعضی از تعاونی‌ها و شناسایی و تشویق مدیران موفق از مهمترین برنامه‌های نظارتی این اداره کل در سال ١٤٠٠ است.

ارسلان غمگین بیان کرد: نظارت بر تعاونی‌های مسکن با تشکیل چهار تیم نظارتی خبره با همکاری دستگاه‌های نظارتی ذیصلاح در خوزستان تشدید می‌شود.

وی گفت: فعالیت تمام مدیران تعاونی‌های مسکن استان زیر ذره بین این هیات‌های نظارتی است که در صورت احراز هرگونه تخلف در شرکت مراتب با هماهنگی دادگستری تشکیل پرونده خواهد شد.

غمگین افزود: از همکاری تمام دستگاه‌های نظارتی، برای شناسایی و در صورت وجود تخلف، پاکسازی این بخش از تخلفات مالی در حوزه مسکن که بسیار مهم است، استفاده خواهیم کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به اینکه تیم‌های منتخب نظارتی حوزه تعاون آموزش‌های لازم برای رسیدگی به پرونده‌های تعاونی‌های مسکن را کسب کرده اند، اظهار داشت: نظارت بر قرارداد‌ها در پروژه ها، نحوه پرداخت وجوه اعضا به مجریان پروژه ها، بررسی تعهدات مدیران تعاونی‌ها به اعضا و بررسی تمام پرداخت‌ها از حساب تعاونی‌ها از اولویت‌های رسیدگی توسط هیات‌های نظارتی است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان ضمن رد هرگونه کوتاهی در پاسخگویی به هیات‌های نظارت بر تعاونی‌ها، ادامه داد: به استناد بند۵ماده ٣٦ آیین نامه اجرایی قانون تعاون، مدیران شرکت‌های تعاونی مکلف به ارائه اطلاعات و مدارک قانونی خود به بازرسان اعزامی بخش تعاون هستند و در صورت عدم همکاری تخلف آن‌ها به مراجع قضایی اعلام خواهد شد.

غمگین با توصیه جدی به مدیران تعاونی‌ها برای توجه به شفافیت هزینه ها، ایفای تعهدات قانونی خود و شفافیت در قرارداد‌های تعهدآور افزود: همه فعالیت‌های تعاونی‌های مسکن تحت نظر خواهد بود و از کوچکترین انحرافی در اداره امور شرکت توسط مدیران تعاونی‌ها چشم پوشی نمی‌کنیم و برای ایفای حقوق مردم با تمام وجود تلاش خواهیم کرد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: