bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۷۳۸
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به پایداری جوی تا روز سه‌شنبه ۵ بهمن در اغلب شهرها، گفت: در این راستا افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت نظیر تهران، کرج و اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش بازارنیوز، صادق ضیائیان، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز شنبه ۲ بهمن در اغلب مناطق کشور جوی پایدار و آرام داریم که این شرایط جوی تا سه‌شنبه ۵ بهمن تداوم دارد، در این راستا افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت نظیر تهران، کرج و اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

* هشدار افزایش آلودگی هوا در حد ناسالم برای همه گروه‌ها

وی ادامه داد: در صورت کنترل نشدن منابع آلاینده (ثابت و متحرک) افزایش آلودگی هوا تا حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در مناطق پرتردد و صنعتی احتمال افزایش آلودگی هوا در حد ناسالم برای همه گروه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در این راستا توصیه می‌شود اجتناب از رفت و آمد‌های غیرضروری در سطح شهر، به ویژه برای سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری، پرهیز از فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی در فضای باز، مدیریت مصرف سوخت‌های فسیلی و زمان فعالیت واحد‌های صنعتی در سطح و حومه کلان‌شهر‌ها در دستور کار باشد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری بارش پراکنده در ارتفاعات آذربایجان غربی داریم، گفت: بعدازظهر چهارشنبه ۶ بهمن با گذر متناوب امواج تراز میانی جو از غرب کشور در نوار غربی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده خواهیم داشت.

وی افزود: روز پنج‌شنبه در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، جنوب اصفهان و غرب کردستان همچنین ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود و در سایر مناطق شمال‌غرب و غرب کشور و دامنه‌های جنوبی البرز بارش پراکنده و موقتی همچنین وزش باد خواهیم داشت.

ضیائیان افزود: از امروز تا چهارشنبه در غرب و شمال غرب کشور ماندگاری هوای سرد پیش‌بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور افزایش تدریجی دما ۴ تا ۸ درجه خواهیم داشت.

وی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران چهار روز آینده صاف و غبارآلود پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۷ درجه و ۳ درجه زیر صفر خواهد بود.

ضیائیان گفت: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۱۹ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و سنندج با کمینه دمای ۱۷ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: فردا در ۲۴ مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

/فارس

برچسب ها: سرما ، هواشناسی ، برف
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: