bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۸۹۷
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۳
سرپرست معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: در زمینه تکنولوژی در بخش کشاورزی نسبت به سایر کشور‌ها عقب هستیم و البته در این سال‌ها خوشبختانه قدم‌های مؤثری برای رفع این نواقص برداشته‌ایم.

به گزارش بازارنیوز علیرضا مهاجر در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی (ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون، نهاده‌ها، سیستم‌های آبیاری و تجهیزات گلخانه‌ای) که درمشهد برگزار شد، اظهار داشت: با ارتقاء کیفیت، کمیت و تکنولوژی امکان تولید ۱۰۰درصدی دنباله بند‌ها در کشور وجود دارد.

وی در مورد اهمیت برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی در مشهد بیان کرد: مشهد یکی از شهر‌های بزرگ کشور به لحاظ توریستی، صنعتی، اقدامات زیربنایی، تولید ادوات کشاورزی نظیر دنباله بندها، ملزومات آبیاری مدرن و تولید بذر است.

سرپرست معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی افزود: با توجه به پتانسیل‌های بالای استان خراسان رضوی، این نمایشگاه به دلیل جذب کشاورزان و متخصصان حوزه‌های مختلف کشاورزی می‌تواند نیاز کشور را به تولید دنباله بند در داخل کشور تأمین کند.

وی در مورد اهمیت تکنولوژی در بخش کشاورزی بیان کرد: در این سال‌ها تمام فکر ما تولید تراکتور بود درحالی‌که ارتقاء تکنولوژی کاشت، داشت و برداشت بسیار مهم‌تر از تولید تراکتور است.

مهاجر ادامه داد: در زمینه تکنولوژی در بخش کشاورزی نسبت به سایر کشور‌ها عقب هستیم و البته در این سال‌ها خوشبختانه قدم‌های مؤثری برای رفع این نواقص برداشته‌ایم.


/ایسنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: