bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۹۲۴
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که تأمین اعتبار برای نجات خلیج گرگان انجام نشود تمامی موضوعات درباره این خلیج تنها در حد حرف باقی می‌ماند.

به گزارش بازارنیوز، خشکی ۱۵ هزار هکتار از مساحت خلیج گرگان نگرانی مردم گلستان به ویژه ساکنان این شهر‌ها را دوچندان کرده است، به گفته مردم محلی خشکی خلیج گرگان آسیب زیادی به امرار معاش و اقتصاد آن‌ها وارد کرده و در حالی که قبلاً محل جذب گردشگر و مسافر بود امروز دیگر خبری از مسافران و گردشگران نیست، وضعیت آزاردهنده و اسفناک خلیج گرگان به جایی رسیده که به محلی برای چرای دام تبدیل شده است.

با وجود حساسیت بالای احیای خلیج گرگان هنوز اقدام عملی و عاجل برای نجات این سرمایه ارزشمند انجام نشده و اجرای این پروژه همچنان لنگ تأمین اعتبار است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان با اشاره به آخرین وضعیت علاج بخشی خلیج گرگان گفت: برای خلیج گرگان طرح جامع مصوب پنج ساله وجود دارد و پروژه‌ها به شکل دقیق مشخص شده و باید برای اجرای آن‌ها تأمین اعتبار انجام شود.

لایروبی خلیج گرگان به ۵۰۰ میلیارد اعتبار نیاز دارد

عفت همدم با بیان اینکه لایروبی کانال‌های ارتباطی بین دریا و خلیج گرگان جزو اولویت‌های نخست ما است، افزود: براساس مصوبات ستاد ملی تالاب‌ها مقرر شد لایروبی کانال‌ها توسط سازمان بنادر و دریانوردی و از محل اعتبارات مدیریت بحران انجام شود که ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد اعتبار برای لایروبی کانال‌ها در نظر گرفته شد.

وی تصریح کرد: در مرحله اول برای تحقق این مهم پیگیری‌های ویژه را در دستور کار قرار دادیم که تقریباً در مرحله نهایی قرار دارد و در راستای آن ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات مدیریت بحران به این امر اختصاص می‌یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان با بیان اینکه یکی از پیشنهادات و درخواست‌های اصلی ما در سفر آتی رئیس جمهور به گلستان علاج بخشی خلیج گرگان است، یادآور شد: نخستین اولویت ما در بحث مطالبات مردمی در سفر رئیس جمهور به گلستان لایروبی کانال‌های ارتباطی و احیای خلیج گرگان است و امیدوارم بتوانیم اعتبارات خوبی را به این بخش اختصاص دهیم.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی نیز در این باره اظهار کرد: احیای خلیج گرگان نه تنها برای استان گلستان که برای تمامی استان‌های شمالی حائز اهمیت است و یکی از مهم‌ترین موضوعات، لایروبی کانال‌های ارتباطی به خلیج گرگان است.

رمضانعلی سنگدوینی با بیان اینکه تا زمانی که کانال‌های ارتباطی به خلیج گرگان لایروبی نشود فایده‌ای ندارد، افزود: متأسفانه هنوز برای لایروبی کانال‌ها تأمین اعتبار انجام نشده و یکی از موضوعات در سفر رئیس جمهور به گلستان نجات خلیج گرگان خواهد بود که بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: در جلسه‌ای که ماه گذشته برگزار شد قرار بود سازمان محیط زیست به صورت موقت با پمپاژ لایروبی کانال‌ها را انجام دهد که متأسفانه این اقدام هنوز انجام نشده است.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: تا زمانی که تأمین اعتبار انجام نشود همه این موضوعات درباره نجات خلیج گرگان تنها در حد حرف باقی می‌ماند، احیای خلیج گرگان جزو مصوبات دولت تدبیر و امید بود و اینکه هنوز هیچ اقدامی برای احیای آن انجام نشده جالب نیست.


/ایسنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: