bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۱۵۴
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
شاخص کل بازار بورس امروز با ۱۰ هزار و ۲۲ واحد افزایش، در جایگاه یک میلیون و ۲۹۴ هزار واحدی قرار گرفت.

در معاملات امروز (دوشنبه) بیش از هفت میلیارد و ۷۲ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۶ هزار و ۳۶۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۲ هزار و ۹۶۶ واحد افزایش به ۳۳۰ هزار و ۷۲۶ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با یک هزار و ۸۶۲ واحد رشد به ۲۰۷ هزار و ۵۷۴ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۱۰ هزار و ۶۹ واحد و شاخص بازار دوم، ۱۱ هزار و ۷۴۵ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، بانک ملت (وبملت) با ۷۰۹ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۵۸۵ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۵۷۴ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۵۳۵ واحد، ایرا خودرو (خودرو) با ۴۷۵ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۴۰۴ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۳۶۰ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۷۹ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۷۰ واحد، صنعت غذایی کورش (غکورش) با ۶۵ واحد و داروسازی اکسیر (دلر) با ۳۹ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد پالایش نفت تهران (شتران)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، ایران خودرو (خودرو)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) وسایپا (خساپا) در نماد‌های پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه فرآورده نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۹۲۱ میلیون و پنج هزار برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۱۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.


/میزان

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: