bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۲۶۵
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۴
در گقتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران از کاهش ۷ تا ۱۳ درصدی قیمت خودرو همزمان با ریزش نرخ ارز خبر داد.

گروه صنعت، معدن و تجارت بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «سعید موتمنی» رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران تهران در گفتگو با بازارنیوز پیرامون آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: همزمان با کاهش محسوس نرخ ارز در طول چند روز گذشته، قیمت خودرو هم متاثر از این موضوع، ریزش قابل توجهی را پشت سرگذاشت. اتومبیل در اقتصاد ایران به کالایی سرمایه‌ای تبدیل شده؛ لذا، با توجه به وجود چنین دیدگاهی در نظر مصرف‌کنندگان، قیمت خودرو با بالا و پایین رفتن نرخ ارز، روندی افزایشی و یا کاهش به خود می‌گیرد.

کاهش ۷ تا ۱۳ درصدی قیمت خودرو همزمان با ریزش نرخ ارز/ ترمز گرانی کشیده شد
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران تهران در پاسخ به این سوال که میانگین کاهش قیمت خودرو در روز‌های اخیر چه مقدار بوده است، گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که قیمت همه اتومبیل‌ها اعم از داخلی، مونتاژ و یا حتی خارجی افت قیمت ۷ تا ۱۳ درصدی را تجربه کرده‌اند.


وی توضیح داد: در طول روز‌های اخیر، برخی اتومبیل‌های مونتاژی ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان، خودرو‌های داخلی مانند ۲۰۶ تیپ ۲ و تیپا هر یک به ترتیب کاهش قیمت ۳۰ تا ۳۵ و ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومانی را شاهده بوده‌اند.


موتمنی همچنین درباره معاملات این بازار تصریح کرد: علی‌رغم فرا رسیدن بازار شب عید، بازار خودرو همچنان در رکود چند ماه قبل خود باقی مانده و در حال حاضر هیچ معامله خودرویی انجام نمی‌شود.


رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران تهران همچنین در پاسخ به این سوال که آغاز عرضه خودرو‌های داخلی در سامانه یکپارچه فروش وزارت صمت، چه تاثیری در این بازار به همراه خواهد داشت، گفت: اگر خودروسازان، محصولات خود را در بازه زمانی ۲ تا ۳ ماهه تحویل خریدار دهند، بازار شاهد آثار مثبتی خواهد بود؛ در غیر صورت، تحویل یک ساله آن‌ها تاثیر چندانی در بازار برجای نخواهد گذاشت.


پایان پیام//

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: