bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۲۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۳
معاون وزیر صمت:
منطقی ضمن اعلام متنفی شدن عرضه خودرو در بورس کالا، از رشد ۳۰ تا ۷۰ درصدی قیمت خودرو در سال آینده خبر داد.

به گزارش بازارنیوز به نقل از دانشجو، منوچهر منطقی بعد از ظهر امروز در نشست خبری در محل وزارت صمت، اظهار داشت: ایران و روسیه با توجه به اینکه هر دو قبلا تولید کننده ال ۹۰ بوده اند و پنجاه درصد نیز بومی سازی در این محصول انجام داده بودند، بنابراین به زودی نیز تولید مشترک تندر ۹۰ را با هم خواهند داشت.

معاون وزیر صمت اظهار داشت: بنابراین در پارس خودرو این مدل کامل شده و در فروردین ۱۴۰۲ رونمایی می‌شود. البته بحث تولید تارا نیز در روسیه مطرح است و در حال انجام مذاکرات هستیم.

منطقی درباره عرضه خودرو در بورس اظهار داشت: ابتدا مجلس این موضوع را منتفی و شورای رقابت نیز بحث حذف عرضه خودرو در بورس را اعلام کرد بنابراین برای سال آینده عرضه خودرو در بورس مطرح نیست و در واقع عرضه خودرو در بورس منتفی است.


 محدوده افزایش قیمت خودرو در سال آینده بین ۳۰ تا ۷۰ درصد است

وی با بیان اینکه قرعه کشی خودرو نیز حذف شده است، گفت: بنابراین عرضه خودرو از طریق نوبت دهی انجام می‌شود و اگر نوبت دهی در سال ۱۴۰۲ تکمیل شد بقیه نوبت‌ها موکول به سال ۱۴۰۳ می‌شود.

معاون وزیر صمت در مورد عرضه گسترده خودرو و اینکه این خودرو‌ها در سال آینده با چه قیمتی به دست مصرف کننده می‌رسد؟ اظهار داشت: در این طرح خودرو‌ها پیش فروش نشده است و اعلام شده متقاضی مبلغی را واریز کند، اما محدوده افزایش قیمت خودرو در سال آینده بر اساس نوع خودرو‌ها متفاوت و بین ۳۰ تا ۷۰ درصد است.

پایان پیام//

خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: