bazarnews

کد خبر: ۲۶۰۸۰
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
با ادغام موسسات ثامن ، مهر اقتصاد و کوثر
طبق صحبت‌های مدیر عامل بانک مرکزی با ادغام موسسات ثامن، مهر اقتصاد و کوثر بزرگترین بانک خصوصی کشور به زودی به وجود می‌آیند.
بازار نیوز - با تاکید بانک مرکزی به انحلال موسسات غیرمجاز و بسته شدن پرونده این موسسات تا پایان امسال و با اظهارات اخیر رئیس کل بانک مرکزی، ادغام موسسات مهر اقتصاد و ثامن با کوثر حتمی شده و در این صورت با توجه به تعداد شعب هر کدام از این موسسات شاهد تشکیل بزرگترین بانک خصوصی کشور در دولت دوازدهم خواهیم بود.

در حال حاضر ۳۵۱ شعبه موسسه اعتباری کوثر، ۷۳۰ شعبه بانک مهر اقتصاد و ۶۰۰ شعبه موسسه اعتباری ثامن وجود دارد و با ادغام این موسسات شاهد تشکیل بانکی با هزار و ۶۸۱ شعبه خواهیم بود.

با اعلام بانک مرکزی برای ساماندهی این موسسات غیرمجاز نگرانی بسیاری از سپرده گذاران در این خصوص از بین رفته است. هفته گذشته نیز بانک مرکزی در راستای ساماندهی این موسسات مسئولیت سه موسسه افضل توس، البرز ایرانیان و آرمان را به بانک آینده، تجارت و موسسه ملل واگذار کرده و آن را پایانی بر فعالیت موسسات غیرمجاز اعلام کرد. پیش از این ولی لله سیف، رئیس کل بانک مرکزی سال ۹۶ را پایان فعالیت موسسات غیرمجاز اعلام کرده بود و با توجه به اهتمام جدی بانک مرکزی برای ساماندهی این موسسات به زودی این وعده عملیاتی می شود.

پاکسازی اقتصاد از موسسات غیرمجاز
موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز یکی از چالش های اساسی نظام بانکی در دو دهه اخیر بوده است و بانک مرکزی در چهار سال گذشته اقدامات اساسی برای حل این مشکل انجام داده است. انحلال موسسه غیرمجاز میزان و ثامن الحجج و واگذاری امور سپرده گذاران این موسسه به بانک صادرات و بانک پارسیان و تاسیس موسسه کاسپین و تعیین تکلیف سپرده‌های موسسه فرشتگان از اقدامات زیرساختی برای اصلاح شبکه بانکی بوده است و البته هزینه های زیادی به بانک مرکزی تحمیل کرده است.

از سوی دیگر بر اساس اعلام بانک مرکزی سه موسسه افضل توس، البرز ایرانیان و آرمان نیز به زودی به بانک آینده، تجارت و موسسه ملل واگذار می شوند و به این ترتیب نفس های موسسات غیرمجاز به شمارش افتاده است. مجموع این اقدامات موجب شده تا حجم نقدینگی این موسسه ها از ۲۵ درصد در سال ۹۲ به زیر ۱۰ درصد برسد.

 حمایت از تولید با ساماندهی غیرمجازها
‌رییس کل بانک مرکزی شنبه شب  در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به برقراری انضباط مالی جدی در بازار پول کشورگفت: خوشبختانه دیگر موسسه غیرمجاز نداریم و این دستاورد با تلاش بسیار زیاد حاصل شد و همه موسسات غیرمجاز تعیین تکلیف شدند.

کارشناسان با اشاره به دستاورد مهم بانک مرکزی در زمینه ساماندهی موسسات غیرمجاز معتقدند حذف این موسسه ها از بازار پول کشور فضای مثبتی ایجاد می‌کند که در آن شبکه بانکی قادر خواهد بود بیش از پیش در مسیر حمایت از فعالیت های تولیدی و اشتغالزا حرکت کند.

سیف در این باره با بیان اینکه با برخورداری از یک بازار پولی منسجم، زمینه مناسبی برای هدایت نرخ‌های سود بانکی متناسب با اقتضائات اقتصاد کلان ایجاد شده است گفت: در این شرایط می‌توانیم شاهد تاثیر مثبت آن بر روند سرمایه‌گذاری و تولید و اشتغال در کشور باشیم.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سپرده گذار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۷
0
1
معرفی مجدد سیف بعنوان رئیس بانک مرکزی دهن کجی بزرگی به مردم و مجلس است و نمایندگان باید فارغ از هر حزب و گروهی با تمام قوا با آن مقابله کنند و آقای روحانی را که در روزهای قبل از انتخابات مشکل سپرده گذاران کاسپین را مشکلی کوچک مینامید ولی تا کنون در حل آن درمانده شده را برای پاسخگویی به مجلس بکشند. حق و حقوق مردم به تاراج رفته و رئیس بانک مرکزی دروغ تحویل رسانه ها میدهد وزیر اقتصاد می گوید به من ربطی ندارد و رئیس جمهور که با رای این مردم مجدداً تائید شده نیز ساکت نشسته و نظارگر بدبختی مردمی است که به او اعتماد کردند.
sae
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۷
1
1
البته هیزم تر و خشک باهم خواهد سوخت ولی باشد درس عبرتی برای کسانی که فریب خوردند دوباره به یک دروغگو رای دادند. خلایق هرچه لایق این بابا حرف بزرگترشو رهبر چهان اسلامه رو مضحکه میگیره میخوای حق یه عده آدم بیکس رو از یه غول خود ساخته بگیره؟
فرهنگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
1
1
مهر اقتصادهمان بسیجیان سابق است!!!!
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
0
1
امکان پذیر نیست.
الان ما در خیابان جنت آباد دو شعبه کوثر، دو شعبه ثامن و دو شعبه مهر اقتصاد داریم. با این تعریف شما در یک خیابان باید 6 شعبه بانک کوثر بوجود بیاید!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
0
0
آخه عزیزان من ! چه کسی را شما دیده بودید که برروی درختی بایستدوبااره شروع کندبه بریدن تنه آن درخت ما همگی قبول کرده ایم درغم وشادی شریک هم باشیم موسسه ثامن به حق هیچ مشکلی نداشت عواملی که باعث بروز چنین مشکلی برای ثامن ومهر شد.یکی خصومت دشمن خارجی با پخش فیلم درشبکه من وتووهمصدا شدن بانک مرکزی باآن شبکه که بعد بیست واندی سال یادش افتاده بود که اینها مجوز ازبانک مرکزی ندارند باعث بوجودآمدن چنین شرایطی برای ثامن شد...ودیگری دوست نادان داخلی یعنی{دولت وبانک مرکزی} وصدالبته ازهمه مهمتر ما خودسپرده گذاران باعث بوجود آمدن این اتفاق وهزارالبته ناگفته نماند که بعضی از مسولین موسسه درروزهای ابتدایی نتوانستن مانند مسولین مهراقتصاد عمل کنند ..که تقصر بسیارزیادی در بوجودآمدن این معضل برای ثامن شدن ..واقعا اگر کسی به پولش نیازمبرم ندارد مراجعه نکند چند مدتی نمیگذرد که با تجمیع این موسسات بهترین بانک کشور که هیچ وابستگی به دولت نداشته باشد تشکیل میشود وبا اطمینان می شود گفت که اگر دولت حسادت نکند رغبت تمامی مردم درآینده به سوی اینها باشد چون از بهتروپاکدست ترین وکم طمع ترین ها هستن امیدوارم هر چه زودتردولت دستش راازجیب اینها بیرون بیاوردواز سنگ اندازی برای اینهادست بردارد تامردم یک نفس راحتی بکشندایشااله
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: