bazarnews

کد خبر: ۲۶۱۳۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
وزیر پیشنهادی اطلاعات در خصوص کنترل کانال های تلگرامی گفت: وقتی ادمین یک کانال تلگرامی که به رئیس جمهور توهین کرده است 6 روز بعد از بازداشت آزاد می شود این ها با جسارت بیشتر به اعمال خلاف خود ادامه می دهند.
بازار نیوز - نشست فراکسیون مستقلان مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه ۹۶) با حضور محمد جواد ظریف و سید محمود علوی برگزار شد و پس از استماع سوالات نمایندگان این دو وزیر نیز مواضع خود را مطرح کردند.

سید محمود علوی وزیر اطلاعات با بیان اینکه وزارت اطلاعات تن‌ها یک تشکیلات ندارد و موضوعات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی دسته بندی نشده است و هر بخش به موضوعی مخصوص می‌پردازد.

وی افزود: اگر وزارت اطلاعات مورد محور باشد، ممکن است بر اثر غلبه موارد، وزارتخانه محو یک مورد شود، ولی اگر وزارت اطلاعات راهبرد محور باشد، این مورد‌ها نیستند که حرکت وزارتخانه را مشخص می‌کند، امروز به جای مدیریت موردی، به مدیریت مورد‌ها بر اساس راهبرد پرداخته می‌شود.

علوی ادامه داد: در این ۴ سال راهبرد وزارت اطلاعات تعیین شده و به خدمت مقام معظم رهبری ارائه شده و کار براساس راهبرد‌ها انجام می‌شود.

وزیر اطلاعات بیان کرد: یک کانالی در حال فعالیت بود که ۲ تهمت بزرگ را علیه رئیس جمهور مطرح کرد و پس از دستگیری به دستگاه قضاء تحویل داده شد، اما پس از ۶ روز آزاد شد و با جسارت بیشتری به کار خود ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: سیاست و امکان وزارت اطلاعات در خصوص کانال‌ها، برنامه پلیسی نیست و اینگونه برخورد در قبال فعالان مدنی جدای از عناصر ضد انقلاب را در شان یک جامعه رشد یافته نمی‌دانیم، در مورد ادمین کانال‌های داخلی می‌توانیم افراد را احضار کنیم و به دستگاه قضائی تحویل دهیم و دخالتی در کار قاضی نداریم.

علوی با بیان اینکه در خصوص کانال‌های سکسی هزاران کانال بسته شده و ادمین‌های کانال‌های ضد دین یا توبه کردند یا در صورت سازمان یافته بودن، تحویل دستگاه قضا داده شده اند، گفت: گزارشی را نیز در این زمینه به مقام معظم رهبری ارائه کردیم که ایشان اظهار لطف و محبت کردند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه مرتبطین با ادمین‌های مقیم خارج از کشور را احضار می‌کنیم، گفت: در خصوص کانال آمد نیوز به مرتبطین این کانال تذکر دادیم و اقدامات در زمینه ایجاد جنگ روانی علیه این کانال راه افتاده است.
ایسنا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: