bazarnews

کد خبر: ۵۱۱۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
روزنامه ساندی تایمز در گزارشی از اختلاس ۸ میلیارد پوندی یک باند مافیایی در انگلیس و حمایت ده‌ها میلیون پوندی این باند از تروریست‌ها خبر داد.

یکی از روزنامه‌های چاپ انگلیس از اختلاس هشت میلیارد پوندی (معادل بیش از ۱۴۲ تریلیون و چهارصد میلیارد تومان) در انگلیس توسط یک باند مافیایی و کمک هشتاد میلیون پوندی این باند به گروه‌های تروریستی از جمله القاعده خبر داد و نوشت مالیات‌هایی که دولت انگلیس از مردم این کشور می‌گیرد در حمایت از تروریسم به کارگرفته می‌شود.

شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی این مطلب را به نقل از روزنامه انگلیسی ساندی تایمز اعلام کرد و گزارش داد یک باند مافیایی در انگلیس، میلیارد‌ها پوند این کشور را که از مالیات‌های مردم فراهم شده است به سرقت برده و ده‌ها میلیون پوند را نیز صرف حمایت‌های مالی از تروریسم کرده است.

این روزنامه با اشاره به گزارشی که به داده‌هایی از پلیس و سرویس‌های اطلاعاتی استناد کرده است، نوشت: این مافیا هشتاد میلیون پوند انگلیس را برای گروه تروریستی القاعده در پاکستان و افغانستان فرستاده است.

مروه عامر خبرنگار اسکای نیوز عربی در گزارشی گفت: اموالی که از مالیات‌های مردم در انگلیس اخذ می‌شود به کانالی برای حمایت‌های مالی از تروریسم تبدیل شده است. یک مافیا که پایگاه آن لندن پایتخت انگلیس است ده‌ها میلیون پوند از اموال مالیات‌دهندگان انگلیسی را به سرقت برده است تا درآمد‌های مالی گروه‌های تروریستی و در رأس آن گروه القاعده را تأمین کند.

روزنامه انگلیسی ساندی تایمز در تحقیقاتش، اطلاعاتی از شبکه‌ای از شهروندان انگلیسی آسیایی‌تبار که در مناطق مختلف انگلیس زندگی می‌کردند به دست آورده است. اعضای این شبکه توانسته‌اند در دو دهه گذشته مبالغ هنگفتی را از اموال عمومی مردم انگلیس به سرقت ببرند.

این شبکه، وزارت دارایی انگلیس را دور زده است و با کارت‌های ضمانت و رهن املاک و زمین، اموال را اختلاس کرده است. حجم مبالغ هنگفتی که این شبکه از اموال عمومی مردم انگلیس در وزارت دارایی این کشور به سرقت برده است به هشت میلیارد پوند انگلیسی می‌رسد. این مبالغ هنگفت به میزان سه برابر حجم هزینه‌های سالیانه دولت انگلیس که صرف مؤسسات امنیتی «ام آی ۵» و «ام آی ۶» و دفتر تماس‌های دولتی انگلیس می‌شود برآورد شده است.

روزنامه ساندی تایمز همچنین به نقل از سرویس‌های اطلاعاتی مخفی انگلیس فاش کرد: این شبکه مافیایی هشتاد میلیون پوند انگلیس را به گروه تروریستی القاعده در پاکستان و افغانستان تحویل داده است. برخی از این اموال به مجتمع مسکونی پاکستانی که اسامه بن لادن سرکرده سابق القاعده قبل از حمله جنگنده‌های آمریکا در سال ۲۰۱۱ در آن زندگی می‌کرد نیز رسیده است.

این گزارش همچنین فاش می‌کند که این مافیا با عامل انفجار تروریستی لندن که در هفتم ژوئیه سال ۲۰۰۵ صورت گرفت و پنجاه و دو نفر نیز در این عملیات تروریستی قربانی شدند، ارتباط دارد.

یک دادگاه در انگلیس اعضای این شبکه را پس از محاکمه در نهایت به بیش از یکصد سال زندان محکوم کرد. اتهامی که به این اشخاص زده شد فریب و پولشویی بود. اما این دادگاه آن‌ها را به ارتکاب اقدامات تروریستی متهم نکرد.

فردانیوز

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: