bazarnews

کد خبر: ۷۴۷۳
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۴
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ایران به تعهدات خود در مذاکرات هسته ای عمل کرده ولی طرف غربی به تعهدات خود بطور کامل عمل نکرده است اما در آینده آنها مجبور خواهند شد که تحریم ها علیه ایران را بطور کامل برچینند.
بازار نیوز - علی طیب نیا دوشنبه شب در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان افزود: پس از جنگ تحمیلی و دفاع قهرمانانه ملت ایران در برابر ارتش کفر، دشمنان با آسیب شناسی از وضعیت اقتصادی ایران، با اعمال تحریم های ظالمانه، نبردی سهمگین اقتصادی را علیه ما آغاز کردند. 

وی بااشاره به اینکه وابستگی به نفت و آسیب پذیری اقتصاد کشور در برابر هجمه های خارجی، تهدیدی برای کشور است، گفت: کمتر کشوری در دنیا توانسته است همانند ایران از مشکلات کمرشکن اقتصادی عبور و مقابل تحریم ها مقاومت کند اما جمهوری اسلامی ایران با بهره گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب توانست از تحریم های ظالمانه عبور کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: دشمن پس از اینکه دید ملت ایران توانست بر مشکلات ناشی از تحریم ها غلبه کنند، تسلیم خواسته ملت و وادار به مذاکره با ایران شد.

طیب نیا افزود: به رغم همه مشکلات اقتصادی و کاهش قیمت نفت توانسته ایم به رشد اقتصادی مثبت دست پیدا کنیم و آرامش به اقتصاد کشور بازگشته است. 

وی افزود: دولت تدبیر و امید مصمم به اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی با هدف دستیابی به رشد اقتصادی مستمر و پایدار و مقاوم نسبت به هجمه های خارجی است. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: ما بدنبال رشد اقتصادی مبتنی بر دانش هستیم که منافع آن بطور عادلانه در جامعه توزیع شود و زمینه را برای بهره وری کشور فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس گزارش بانک مرکزی، رشد اقتصادی امسال به 5.4 درصد رسیده است، افزود: ما مصمم هستیم با بهره گیری از امکانات و فرصت های موجود در کشور و اقتصاد بین الملل زمینه را برای رشد کشور فراهم کنیم.

طیب نیا گفت: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سطح ملی به ریاست معاون اول رئیس جمهور و در سطح استانها به ریاست استانداران تشکیل شده است. 

وی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید درصدد است تا با کمک به واحدهایی که در دوران تحریم با مشکل مواجه شدند، آنها را از رکود و تعطیلی خارج کند.

وی افزود: امیدواریم در راستای منویات رهبر معظم انقلاب بتوانیم واحدهای کوچک و متوسط را از رکود خارج کنیم و تاکنون موفق به انجام این مهم برای بیش از هفت هزار واحد صنعتی شده ایم. 

طیب نیا بیان کرد: در استان اصفهان نیز بر اساس صحبت هایی که با استاندار شده بخش عمده ای از اهداف محقق و به بسیاری از واحدهای تولیدی کمک شده است. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه هر یک از وزرا مسئولیت یک یا دو استان را در زمینه اقتصاد مقاومتی برعهده گرفته اند گفت: از این طریق دولت از نزدیک با مشکلات استان ها آشنا می شود.

وی یادآور شد: سعی دولت تدبیر و امید این است که اگر مشکلاتی در استان وجود دارد در خود استان برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان نیز با اشاره به روایتی از امام حسین (ع) گفت: هرکس بخواهد به هدفی برسد با نافرمانی خدا هرگز به هدف خود نخواهد رسید. 

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد افزود: بر این اساس اگر هدف مقدسی دارید با وسیله صحیح و مقدس می توانید به آن هدف دست یابید. 

وی اظهار کرد: در اجرای برنامه ها نباید به مردم فشار وارد نکنیم زیرا طبق دستورات دین ما و ائمه معصومین (ع)، حکومت برای دست یابی به اهداف خود باید حال مردم را مراعات و با کمک آنها برنامه های خود را عملیاتی کند. 

علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی دوشنبه شب به منظور بررسی اقدام های انجام شده در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در اصفهان وارد این شهر شد و مورد استقبال استاندار اصفهان قرار گرفت. 

شرکت در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اصفهان، نشست با مدیران و فعالان اقتصادی استان در محل اتاق بازرگانی اصفهان و بازدید از پروژه های دانش بنیان اقتصاد مقاومتی شهرک علمی تحقیقاتی استان از دیگر برنامه های وزیر اقتصاد و دارایی در سفر به اصفهان می باشد.
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: