bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳
در گفتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
معاون دفتر خدمات عمومی وزارت، گفت: تاکنون برای مقابله با فروش کالا‌های قاچاق و تقلبی، ماموریت‌های ویژه‌ای برای اتحادیه‌های صنفی در کارگروه ستاد قاچاق تعریف شده و با برخی از فروشندگان برخورد‌های لازم به عمل آمده است.

گروه صنعت، معدن و تجارت بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «ابوالفضل کردی» معاون دفتر خدمات عمومی وزارت صمت در گفتگو با بازارنیوز پیرامون فروش آزادانه لوازم خانگی قاچاق در فروشگاه‌های اینترنتی اظهار کرد: اعضای هیئت رئیسه اتحادیه لوازم خانگی، این موضوع را در جلسات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مطرح کردند؛ لذا، برای حل این چالش، دفاتر تخصصی مانند مرکز توسعه تجارت الکترونیک و بخش تحلیل فن‌آوری داده‌ها برای رصد کامل فضای مجازی و جلوگیری از فروش اجناس قاچاق تشکیل شده است.

برخورد با فروشندگان لوازم خانگی تقلبی/ توزیع‌کنندگان کالای قاچاق در فضای مجازی رصد می‌شوند
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در این جلسات تاکید شده، رسیدگی به مواردی که ادعا می‌شود قاچاق است، به ارائه آمار و اطلاعاتی دقیق نیاز دارد. چندین بار موضوعات این چنینی به وزارت صمت گزارش شده، اما پس از رسیدگی به آن، در نهایت مشخص شد که کالای مد نظر، قدیمی بوده و تاریخ ورود آن به قبل از سال ۹۷ و ممنوعیت واردات این قبیل کالا‌ها بازمی‌گردد.


وی همچنین درباره فروش لوازم خانگی تقلبی، گفت: برای رسیدگی به این مسئله هم، ماموریت ویژه‌ای برای اتحادیه‌های صنفی در کارگروه ستاد قاچاق تعریف شده و تاکنون با برخی از فروشندگان متخلف برخورد‌های لازم به عمل آمده است.


کردی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تاکیدمان به اعضای اتحادیه‌های لوازم خانگی و لوازم صوتی و تصویری بر این است که در صورت مشاهده موردی خاص از وقوع این نوع تخلفات، آن را منعکس کرده تا بتوان اقدامات قانونی لازم را انجام داد.


این مقام مسئول همچنین درباره آخرین وضعیت اتحادیه کسب و کار‌های اینترنتی هم توضیح داد: در مقطعی از زمان، انتخابات این اتحادیه به دلایل حقوقی اعضای هیئت مدیره، به تعویق افتاد، اما اکنون بر اساس مصوبه اخیر هیئت عالی نظارت، سرپرستی برای اداره اتحادیه کسب و کار‌های اینترنتی انتخاب شده و این اتحادیه در حال فعالیت، همچون سابق است.


پایان پیام//

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: